• Co to jest Tydzień Gier Umysłowych?

    

   W ostatnim tygodniu roku szkolnego, już po wystawieniu ocen końcowych, staramy się zapewnić naszym uczniom rozrywki umysłowo-integrujące. Idea powstała całkiem niedawno. Poniżej publikujemy relację z Tygodni Gier Umysłowych, które odbyły się do tej pory. 

   Pomysłodawcą i głównym "MC" (Master of Ceremonies - Mistrz Ceremonii) jest niezastąpiony p. Piotr Zieliński, który wielu uczniów i nauczycieli zaraził już swoją pasją do brydża (jest Wicemistrzem Polski Nauczycieli w brydźu sportowym), szachów, czy gier planszowych. Klasy matematyczno-fizyczne tworzą specjalne aplikacje używane w turniejach i zajmują się technikaliami. Udział biorą wszyscy chętni - od uczniów, przez nauczycieli, po absolwentów.

   • Tydzień Gier Umysłowych 2024

   • Zapraszamy na relację: czerwiec 2024. Rozkład jazdy wygląda następująco

    Dzień 1 Brawl Stars

    Dzień 2 Szachy

    Dzień 3 Brydź sportowy

    Dzień 4 Gry planszowe

     

     

    Dzień 4: Planszówki

    Dzisiaj, w ostatnim dniu naszego tygodnia gier, królowały planszówki. Jakie? Zobaczcie na zdjęciach. Dziękujemy wszystkim, którzy wpadli pograć z nami, a najmocniej dziękujemy absolwentom i zapraszamy ponownie za rok.

  • Dzień 3: brydź sportowy

   W dzisiejszym turnieju brydżowym rozegraliśmy rekordową jak na sienkiewiczowskie zmagania liczbę rozdań (ile, to zostanie naszą tajemnicą 😅). Na finiszu najlepsi okazali się weterani szkolnych zmagań:III miejsce - Małgorzata (4a) i Adam (matura 2020r.),II miejsce - Szymon (3a) i Vladislav (3a), a na I miejscu, po raz kolejny - pani profesor Orłowska i Jan (4a).

   Gratulujemy zwycięzcom!

   Jutro, zapraszamy na planszówki

    

   • Dzień 2: szachy

    Tydzień gier umysłowych dzień 2.  W dzisiejszych zmaganiach szachowych wzięli udział nie tylko nasi uczniowie, ale także nasi absolwenci. Na zdjęciu nr 1 uczestnicy finału turnieju indywidualnego dumnie pozują z dyplomami i p. Piotrem Zielińskim, mastermindem całego turnieju. 

    Jutro (środa) od rana zapraszamy na warsztaty od zera do mistrza brydża, a następnie na turniej brydża sportowego. Niech wygra najlepszy, ale uwaga - w turnieju weźmie udział nasza wicemistrzyni Polski nauczycieli p. S. Orłowska 😎🏆 także będzie ciężko. 

    Zwyciężyli tegoroczni absolwenci Dominik i Tymon pokonując w emocjonującym finale Szymona i Ryszarda z 2b. Dodatkowy turniej indywidualny wygrał absolwent z roku 2020 Adam a podium uzupełnili Wojciech i Jacek z 1a.

     

    Dzień 1: Brawl Stars

    Dziękujemy za udział wszystkim drużynom, które wzięły dziś udział w I turnieju Brawl Stars. Udział wzięło 7 drużyn. Po emocjonującej walce podmium wygląda następująco 

    III miejsce 🥉 Edgar i przyjaciele (klasa 2a)

    II miejsce 🥈OON (klasa 2e)

    I miejsce 🥇Młoty Franka (klasa 1e)

    Dziękujemy także za prowadzenie i przygotowanie klasie 2a, oraz p. P. Zielińskiemu i p. A. Straszewskiej 

   • Tydzień Gier Umysłowych 2023

   • Gry umysłowe: czerwiec 2023

    DZIEŃ 2

    Dziś odbyły się w szkole warsztaty brydża sportowego "od zera" i szkolny turniej, który dzięki uprzejmości pana Piotra Dybicza i Akademii Brydża miał w pełni profesjonalną oprawę.

    Wystartowało 14 par, ale wygrać mogła tylko jedna. Gratulacje dla pani Sylwii Orłowskiej i Janka (3a). Drugie miejsce zajęła debiutująca w zawodach pani Agnieszka Straszewska w parze z panem Piotrem Zielińskim, a podium uzupełnili Vladislav z Szymonem (obaj 2a). Szczegółowe wyniki znajdziecie pod adresem: http://akademiabrydza.pl/230621si/

    Dodatkowym miłym akcentem był słodki poczęstunek jednego z uczestników obchodzącego dziś urodziny. Jubilatowi składamy serdeczne życzenie STO LAT

    DZIEŃ 1

     

    Dzisiaj odbył się szkolny turniej szachowy. Na starcie stawiło się 10 duetów. Po serii zaciętych pojedynków na I miejscu w klasyfikacji wszechczasów umocnił się Marcin (4a) grający tym razem w parze z Kamilem (4a) pokonując w  emocjonującym finale Tymona i Dominika (obaj 3a). Turniej dodatkowy wygrał szacowny absolwent (matura 2020 - kiedy to było?!) Adam, pokonując w decydującej partii debiutującego w sienkiewiczowskich zmaganiach Szymona (1b). Ostatni stopień podium zajął Antoni (4a). Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkich zapraszamy na jutrzejsze spotkanie z brydzem sportowym!

  • Kontakt

   • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
   • ul. Sienna 53
    00-820 Warszawa
    Poland
   • (22) 620 82 60,
    (22) 620 47 74
   • (22) 620 47 74
   • XIILOimHSienkiewicza
 • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line