• Święto Szkoły 2021

    • Tegoroczne Święto Szkoły rozpoczęło się tradycyjną Mszą św. w Archikatedrze św. Jana na Starym Mieście w Warszawie. Msza była w intencji pracowników szkoły i całej społeczności uczniowskiej.

         
       

     Po Nabożeństwie wszyscy uczestnicy udali się do podziemi Archikatedry, aby złożyć wieniec na sarkofagu z prochami naszego znamienitego patrona Henryka Sienkiewicza.

       

     Następnie o godzinie 10.00 w budynku szkoły rozpoczął się piknik naukowy. W tym roku szkolnym piknik naukowy obfitował w warsztaty o treści ekologicznej – Pan Kamil Kaznowski wraz z uczniami klasy 3C prowadził panel dyskusyjny – czy energetyka jądrowa jest odpowiedzią na globalne ocieplenie? Zakończeniem tego warsztatu była sesja plakatowa poświęcona problemom klimatycznym na świecie. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

        

     Kamila Ledóchowska z klasy 3cG pod okiem pani Marty Owczarzy przeprowadziła warsztat – jak prawidłowo segregować śmieci, a uczniowie klasy 2d wraz z panią Agnieszką Sajdak uczyli, jak przygotować własne, ekologiczne kosmetyki metodą domową i za niewielkim nakładem finansowym.

        

     Miłośnicy matematyki i nie tylko mogli zmierzyć się z brydżem sportowym pod okiem pana Piotra Zielińskiego i zaproszonego eksperta.

       

     Uwagę przyciągnęły też warsztaty teatralne pani Sylwii Orłowskiej i warsztat „Poznaj swoich pra, pra dziadków” pana Pawła Szczęsnego, na którym można było poznać tajniki poszukiwania swoich przodków. Uczniowie zainteresowani naukami ścisłymi mogli posłuchać o prędkościach kosmicznych i tworzeniu fraktali oraz o systemach funkcji Iterowanych. Uczniowie poszukujący dobrej zabawy mogli odwiedzić pokoje gier planszowych lub nauczyć się robić na drutach. Było też coś dla ducha – warsztaty – „Religie świata” prowadzone przez uczniów klasy 2b i panią Maję Dziarkowską.

          

     Organizowane również były wyjścia poza szkołę – warsztaty pani Ewy Homy – śladami nocy listopadowej lub prowadzone po angielsku przez panią Agnieszkę Straszewską warsztaty historyczne Jazdów i Łazienki Królewskie. Nauczyciele języka angielskiego zorganizowali gry w języku angielskim – gra miejska „Gdzie jest Wally” i „Find a fossil” w Muzeum Geologicznym. W tych warsztatach patronat wiedli pani Małgorzata Dziubińska i pan Janusz Piróg. Jest to już trzeci piknik naukowy zorganizowany w szkole na ten nasz najważniejszy dzień w roku szkolnym – zostanie zaliczony do niezwykle udanych i interesujących.

        

      

  • Kontakt

   • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
   • ul. Sienna 53, 00-820 Warszawa 00-820 Warszawa Poland
   • (22) 620 82 60, (22) 620 47 74
   • (22) 620 47 74
 • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line