• Aktualności

     • Z wizytą w Muzeum Ziemi

      We wtorek 20.12. klasa 1b wybrała się z wizytą do Muzeum Ziemi. Uczniowie skorzystali z możliwości zwiedzania części Muzeum, w której mieli możliwość wzbogacenia i ugruntowania swojej wiedzy dotyczącej miejsca Ziemi w Układzie Słonecznym,  przeszłości geologicznej naszej planety oraz roli minerałów i bursztynu w życiu człowieka. Klasa wzięła także udział w lekcji muzealnej poświęconej ewolucji gatunków oraz mającej na celu zapoznanie ich ze współczesnymi poglądami na systematykę organizmów żywych.

      Nietypowa aura tego dnia sprawiła, że wędrując do Muzeum przez Park na Książęcem, uczniowie z zaciekawieniem doświadczali efektu albedo oraz ‘gołego lodu’

     • Kolejny etap olimpiady

      Mamy przyjemność poinformować, że uczniowie naszej szkoły, tworzący projekt Świadomi prawa przeszli do kolejnego etapu Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Przed uczniami stoją nowe wyzwania i ekscytująca przygoda, którą jest realizacja własnego projektu społecznego. Jeśli ukończą swój projekt w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, otrzymają tytuły finalistów oraz międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez PMI ATP.

     • Jasełka

      W ubiegły czwartek świąteczne spotkanie nauczycieli uświetniły jasełka w wykonaniu podopiecznych p. Małgorzaty Korzeniewskiej. Bardzo dziękujemy za te mądre słowa i magiczne chwile. 

     • Debata pokazowa

      Niedługo finał debat klas pierwszych. Z tej okazji 2D i 2B postanowiły pomoc mniej doświadczonym kolegom i przeprowadzić modelową debatę. Dzisiejszy temat to: Czy Unia Europejska ma prawo ingerować w wymiar sprawiedliwości w państwach członkowskich. Mamy nadzieję, że finaliści tegorocznych debat sienkiewiczowskich uznają inicjatywę za przydatną.

     • Jarmark świąteczny oraz przygotowania do niego

      W dniu 14 grudnia w naszej szkole odbył się Jarmark świąteczny, na którym członkowie naszego szkolnego koła wolonatriatu sprzedawali ozdoby i słodkości wykonane przez społeczność naszej szkoły. Zapraszamy na relację z wydarzenia, oraz z przygotowań do jarmarku, w które zaangażowały się wszystkie klasy. Udało nam się zebrać ponad tysiąc złotych, które zostaną przekazane na świąteczną pomoc dla potrzebujących.

     • Olimpiada Zwolnieni z Teorii

      Data publikacji: 2022-12-12

      Kinga Podgórska i Małgorzata Góra - dwie uczennice z  klasy 3D utworzyły projekt społeczny pt. ,,Świadomi prawa w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Głównym celem ich projektu jest szerzenie wiedzy o prawie wśród młodzieży oraz budowanie świadomości prawnej. Dziewczyny pokazują również praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy w życiu codziennym.W ramach projektu zorganizowały w wielu klasach naszej szkoły warsztaty, ale zapraszają również do wzięcia udziału w innych warsztatach i spotkaniach online poza szkołą!Więcej szczegółów znajdziecie na Instagramie projektu: swiadomi_prawaGratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

     • Zebrania z rodzicami

      Data publikacji: 2022-12-10

      W najbliższą środę, tj. 14 grudnia 2022 r. od godziny 17:00 zapraszamy rodziców na zebrania klasowe, po którym ok. godziny 17:30 rozpocznie się dzień otwarty. Szczegółowy harmonogram zostanie wywieszony na terenie szkoły. Jest to ostatnie spotkanie przed wystawieniem ocen śródrocznych.

     • Klasa 3a powtórka z Młodej Polski

      W ramach powtórzenia do pracy klasowej z języka polskiego uczniowie udali się do Muzeum Narodowego na lekcje pt. "Młoda Polska. Artystyczna różnorodność". Wyjście do muzeum i i indywidualne spotkanie ze sztuką to najlepsza forma nauki.

     • Mikołajki w szkole

      "Szkoła to niezły kabaret" - taki wspólny tytuł mają dwie miniatury, które uczniowie XII LO mogli zobaczyć podczas mikołajkowego poranka. Przedstawienia przygotowała grupa uczniów z klasy 4A pod opieką p. Sylwii Orłowskiej. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście. 

     • IVD w Gdańsku

      IVD w dn.30.11-2.12 wzięła  udział w projekcie - Gdańsk z historią w tle. 

      Pierwszego dnia zaczęliśmy od Stoczni Gdańskiej i oczywiście Europejskiego Centrum Solidarności, wieczorem wizyta w Teatrze Szekspirowskim - Jak książka zrodziła teatr?. W drugim dniu przenieśliśmy się do " złotego wieku" Gdańska - Ratusz i Dwór Artusa, nie zabrakło też największej świątyni gotyckiej - Bazyliki Mariackiej, a po południu wzrok nasz syciliśmy widokiem morza w Sopocie.

      W ostatnim dniu - Muzeum II Wojny Światowej- to zawsze trudny temat, ale bardzo potrzebny przed powtórką do matury.

     • Dzień wolontariusza

      W dniu 5 grudnia wolontariusze z naszej szkoły uczcili Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Wspólnie spędziliśmy czas przy przepysznej pizzy.  My naprawdę wiemy, że warto pomagać!

     • Nagroda dla naszej uczennicy

      W dniu 30 listopada w trakcie uroczystej gali odbyło się wręczenie dyplomów Stypendystom Nagrody Prezesa Rady Ministrów, wśród nich naszej uczennicy z klasy 2c, Patrycji Świderskiej. Serdecznie gratulujemy!

     • Kolejna akcja Wolontariuszy

      W dniach 25 i 26 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności. Koordynatorami zbiórki w Auchan przy ul. Jubilerskiej byli nasi absolwenci Kinga i Adam.  W akcji uczestniczyło szesnastu wolontariuszy z klas 1d, 3a i 4b, którzy razem z uczniami szkoły podstawowej zebrali ponad 530kg.  Najwspanialszym wolontariuszem został Jacek, który pomagał w zbiórce  15  z 24 zaplanowanych godzin. 

   • Kontakt

    • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
    • ul. Sienna 53 00-820 Warszawa Poland
    • (22) 620 82 60, (22) 620 47 74
    • (22) 620 47 74
    • XIILOimHSienkiewicza
  • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line