• Aktualności

     • Piszemy piłkarską historię Sienkiewicza

      Męska drużyna stanęła na podium rozgrywek dzielnicowych z apetytem i możliwościami na więcej co udowodnimy w kolejnych edycjach. A pierwszy raz w historii LO naszą społeczność reprezentowała drużyna dziewcząt. Oba składy potwierdziły, że kluczem do sukcesu jest Drużyna. Gratulujemy i cieszymy się właśnie z postawy koleżeńskiej, fair-play przez co śmiało możemy o sobie mówić jak o Drużynie Sienkiewicza. Pozdrowienia dla wszystkich fanów Sienkiewicza i piłki nożnej.

     • 2B na Pomorzu

      Korzystając z uroków kwietniowej aury klasa 2b spędziła kilka dni nad Bałtykiem. Odwiedziliśmy takie nadmorskie perełki jak Gdyńskie Akwarium, Kamienną Górę czy Fokarium w Helu. Udaliśmy się w rejs zabytkowym galeonem, odkryliśmy uroki gdańskiego Głównego Miasta wraz z przemiłą Panią Danutą - przewodniczką oraz odbyliśmy podróż w czasie - do Solidarnościowych, ale również jednostkowych zmagań z komunistyczną władzą.  

      Gorąco wszystkim polecamy kierunek Pomorze:-)

      Autorski wyjazd zorganizowała Małgorzata Dziubińska - wychowawczyni 2b

     • Uroczyste zakończenie roku klas maturalnych

      "Coś się kończy, coś zaczyna" - jak zawsze cytatem z "Wiedźmina" żegnamy kolejny rocznik absolwentów naszego Liceum. Przy tej okazji, przez głowę przebiegają wspomnienia z tych wspólnych lat. Ciężko się rozstawać, bo przecież przez ostatnie cztery lata widywaliśmy się codziennie, a teraz tak po prostu idziecie dalej.

      Z dumą patrzymy na naszych absolwentów, życzymy im samych sukcesów, trzymamy kciuki za egzaminy maturalne, ale mamy pewność, że puszczamy w świat rocznik wspaniałych młodych ludzi. Niech ten świat stoi przed Wami otworem! 

     • Sadzenie drzew przez Absolwentów

      Dzisiaj, tuż po uroczystym zakończeniu roku klas maturalnych, podobnie jak w latach ubiegłych, delegacja klas IV z XII Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, wzięła udział w sadzeniu drzew w Parku Szymańskiego.

      Inicjatorem akcji jest Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, a sadzenie odbyło się już po raz szósty. Dzięki niej mieszkańcy naszej dzielnicy mają okazję wybrać się na spacery w kolejnym zalesionym fragmencie naszej zielonej dzielnicy.

      Akcja jest wspaniałą okazją do podkreślenia więzi łączących absolwentów XII Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza z Wolą.

     • Wojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży

      Uczniowie z klasy 1b zdobyli medale podczas Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży Debiuty "na Brożka". Jagoda Pióro wyrecytowała i wytańczyła srebrne krążki, a Igor Albera wyśpiewał złoto. Gratulujemy!

      Nad przygotowaniem uczniów czuwała p. S. Orłowska.

     • Wiosna w krajach nadbałtyckich: Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja

      W kwietniu nasi uczniowie zwiedzili aż cztery kraje w czasie intensywnej wycieczki. Dzień 1 to średniowieczna Ryga, jedno z najbardziej zielonych miast europejskich. Stare Miasto, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, oszałamia śladami secesji. Dzień drugi upłynął na zwiedzaniu urokliwego Tallina. Po nocy spędzonej na promie, 3 dnia powitał nas Sztokholm z Pałacem Królewskim, spacerem po Gamla Stan, zwiedzaniem Zamku Królewskiego oraz wizytą w Muzeum Vasa, czyli statku, mierzącego aż 52 metry wysokości. Po obowiązkowej cynamonce i kawie, czyli szwedzkiej fice, 4 dnia wróciliśmy do Tallina na zwiedzanie kolejnych atrakcji, aby 5 dnia zameldować się w Wilnie, gdzie odwiedziliśmy dom Mickiewicza, grób Piłsudskiego i Ostrą Bramę. Niektórzy uczestnicy wycieczki twierdzili nawet, że to właśnie Wilno najbardziej zawróciło im w głowie. Pogoda dopisała, a Bałtyk nie przewidział dla nas sztormu.

     • 3d wycieczka nr 2

      Na drugiej dzisiejszej wycieczce 3d odwiedziła galerię sztuki TEST, gdzie napisała nawet własny manifest artysty i wykonała dzieło sztuki.

      Wycieczkę zorganizowała p. A. Wróblewska, a opiekunką była p. A. Straszewska 

     • 3d wycieczka nr 1

       A. Straszewska Spotted: 3d wychodząca dzisiaj na dwie wycieczki. Pierwszą z nich była wizyta w ZTM Warszawa, gdzie dyskutowaliśmy na temat nowych inwestycji, dowiedzieliśmy się wszystkiego o budowie kolejnych linii metra. Poznaliśmy odpowiedź na pytanie, czy komunikacja miejska będzie kiedyś darmowa i jak wygląda schemat zarządzania ruchem w przypadku jakiegokolwiek wypadku. 

      Wycieczkę zorganizowała p. A. Straszewska 

     • #sprzątamydlaPolski

      Niezawodna 3d jak co roku sprząta świat. Meldujemy, że ulice Sienna, Żelazna i Złota są już wolne od śmieci. #sprzatamydlapolski #sprzątamydlapolski 

     • Dzień Ziemi 2024

      Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z okazji Dnia Ziemi zbudowaliśmy hotel dla owadów oraz własny kompostownik, obie rzeczy możecie podziwiać tuż obok szkoły po lewej stronie dziedzińca. To jeszcze nie wszystko, co dziś działo się u nas na Earth Day.

     • Wiedeń i Morawski Kras

      Przedstawiamy krótką relację z wycieczki do Wiednia i Morawskiego Krasu. Wiedeń na pewno znacie, ale czym jest Morawski Kras? Mieści się w Czechach i jest magiczną, pełną jaskiń krainą, która nie potrzebuje efektów specjalnych, aby posłużyć za scenerię filmu fantasy. I to wszystko widzieli na własne oczy nasi uczniowie. 

      Opiekunkami wycieczki były p. M. Owczarzy, p. E. Skoczeń, p. A. Sajdak i p. E. Szyk.

     • Uwaga! Ogłoszenie - potrzebna pomoc

      Szanowni Państwo,

      w imieniu Dyrekcji VII LO im. Juliusza Słowackiego, nauczycieli, społeczności uczniów i rodziców przesyłam w załączeniu apel o pomoc i solidarność z nami w walce o życie Kornela Kłody- ucznia naszej szkoły.Jesteśmy zdeterminowani i podejmujemy szereg inicjatyw, ale sami nie jesteśmy w stanie uzbierać potrzebnej kwoty 4 mln złotych – jedynie łącząc siły - wspólnie jest możliwe! Tym bardziej, że czas gra na naszą niekorzyść – mamy niespełna tydzień by uzbierać potrzebną kwotę.Błagamy o rozpropagujcie nasze akcje, zwróćcie się z apelem do szkolnych społeczności z prośbą o wpłaty https://www.siepomaga.pl/kornel-kloda może uczniowie i rodzice Państwa szkół zechcą podjąć jeszcze jakieś działania.

      https://wspieram.fundacjapolsat.podopieczny/kornel-8450/

      Zbiórka nie pobiera żadnej prowizji 

      Na FB naszej szkoły https://www.facebook.com/liceum7 umieszczamy na bieżąco informacje o naszych aktywnościach na rzecz Kornela. Niestety nie udało się nam dotrzeć do mediów aby nagłośnić zbiórkę

      W podziękowaniu za zrozumienie i pomoc,

      Magdalena Ziętek609 559 594

      Przewodnicząca Rady Rodziców

      VII LO. Im. Juliusza Słowackiego w W-wie

     • Warsztaty Lie Detectors

      3D wzięła dziś udział w warsztatach Lie Detectors, które prowadził p. Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego gazety Rzeczpospolita. Warsztaty uczyły radzenia sobie z wszechobecną dezinformacją

     • Lekcja muzealna

      Klasa 1b w Muzeum Narodowym przygląda się człowiekowi renesansu.

      Zajęcia w muzeum zorganizowała p. S. Orłowska, opiekunem był p. A. Krupa

     • Stwórz własną grę

      Dzisiaj w ramach projektu "Stwórzmy sobie grę!" odwiedziliśmy wydawnictwo Nasza Księgarnia, gdzie przy pełnym zaangażowaniu prowadzących spotkanie mieliśmy możliwość przetestować wiele różnorodnych gier, porozmawiać o mechanikach, procesie tworzenia i wydawania gier. Było mnóstwo intelektualnych wyzwań, emocji i śmiechu. Wspaniałe doświadczenie i impuls do dalszej aktywności w projekcie.

     • Sprawiedliwi

      W piątek (05.04) odbył się wykład dr Marty Dżogi na poruszający temat dotyczący Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Przybliżona została postać romskiej bohaterki- Alfredy Markowskiej, zwanej również "Babcią Nonćą", która  w czasie niemieckiej okupacji na własną rękę ratowała dzieci, nie patrząc na ich narodowości. W czasie spotkania zostały również pokazane sposoby, jakimi można upamiętniać takich bohaterów.

      Spotkanie zorganizowała A. Wróblewska, opieka M. Korzeniewska

     • Dzień otwarty - ważne informacje

      Dzień otwarty XII Liceum Ogólnokształcącego odbywa się 17 kwietnia 2024 od godz. 18:00

      Zapraszamy na krótkie spotkanie przyszłorocznych klas I z p. Dyrektor Elżbietą Wysmołek o godz. 18:00. W  razie dużego zainteresowania z Państwa strony przewidujemy drugie spotkanie z p. Dyrektor o godz. 18:30.

      Spotkanie odbywa się na parterze w sali 1-2. 

      Wejście do szkoły jest od strony ul. Siennej

  • Kontakt

   • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
   • ul. Sienna 53
    00-820 Warszawa
    Poland
   • (22) 620 82 60,
    (22) 620 47 74
   • (22) 620 47 74
   • XIILOimHSienkiewicza
 • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line