• Aktualności

     • 31. Finał WOŚP

      Kilka migawek z wczorajszego, 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasz sztab nr 3386 zebrał ponad 86 tysięcy, co przebija ubiegłoroczną kwotę. Dziękujemy wolontariuszom za mega profesjonalizm, energię i zapał oraz p. Małgosi Stroińskiej i całemu sztabowi, z jego szefem Mateuszem na czele za organizację. Graliśmy z WOŚP już po raz 9!

     • Licytacja WOŚP

      Za nami licytacja WOŚP, dzięki Wam uzbieraliśmy 3490 zł. Wśród wylicytowanych fantów, oprócz gadżetów WOŚP, były takie rarytasy jak: wycieczki od nauczycieli, nauka salsy, ręcznie robione przedmioty, turniej planszówek, czy gra w squasha. Dziękujemy Michałowi Brzozowskiemu z 4d za mistrzowskie prowadzenie licytacji.

     • Finałowa debata

      Sezon tegorocznych debat sienkiewiczowskich dobiegł końca. W finałowej debacie 1d (Propozycja) dyskutowała z 1c (Opozycja) na temat "Czy Polska powinna inwestować w energię atomową?". Tytuł najlepszych dyskutantów uzyskała Opozycja.  Obie klasy będą organizować przyszłoroczne debaty.  Dziękujemy p. Kadejowi za ten cykl, komisji, czyli 2c i 2d za sędziowanie, oraz marszałkowi Andrzejowi, a także Wiktorowi za mega profejsonalne szefowanie komisji. 

     • "Ośmiu ..." w II etapie konkursu STEM PW

      Data publikacji: 2023-01-16

      W ostatnią sobotę, 14 stycznia 2023 r. odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu STEM PW obejmujący trzy przedmioty ścisłe: matematykę, fizykę i informatykę.

      Po zmaganiach szkolnych w połowie października 2022 r. aż 8 uczniów naszej szkoły z klas matematyczno-fizyczno-informatycznych zakwalifikowało się do etapu międzyszkolnego rozgrywanego w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Tym samym nasi uczniowie znaleźli się w gronie licznie reprezentowanych renomowanych szkół warszawskich oraz z województw pomorskiego i mazowieckiego. To duży sukces zważywszy, że w I etapie (szkolnym) rozwiązywali niełatwy test, w którym jedna błędna odpowiedź powodowała utratę punktów.

      Tym razem, podczas 2,5-godzinych zawodów, mieli do rozwiązania 3 zadania z dość długą treścią: jedno teoretyczne z algorytmiki oraz dwa praktyczne przy użyciu komputera z wykorzystaniem kompilatora wybranego języka programowania (C++, Python) i arkusza kalkulacyjnego (Excel). Z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników.

      W czasie konkursu nauczyciele i opiekunowie młodzieży uczestniczyli w wykładzie pt.: "STEAM - mikrokontrolery, roboty i sztuczna inteligencja nie tylko w szkole". 

      Po zakończeniu wszyscy mogli udać się na zawsze pyszny obiad serwowany w Centralnej Stołówce Politechniki Warszawskiej.

     • Szkolimy się

      W piątek 13-tego, mamy dobre wieści: drodzy uczniowie, możecie czuć się bezpiecznie - zaktualizowaliśmy naszą wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy - w tym umiejętności używania defibrylatora AED, który przypomniamy, na wszelki wypadek,  znajduje się na II piętrze, przy wejściu do pokoju nauczycielskiego.

     • Z wizytą w Muzeum Ziemi

      We wtorek 20.12. klasa 1b wybrała się z wizytą do Muzeum Ziemi. Uczniowie skorzystali z możliwości zwiedzania części Muzeum, w której mieli możliwość wzbogacenia i ugruntowania swojej wiedzy dotyczącej miejsca Ziemi w Układzie Słonecznym,  przeszłości geologicznej naszej planety oraz roli minerałów i bursztynu w życiu człowieka. Klasa wzięła także udział w lekcji muzealnej poświęconej ewolucji gatunków oraz mającej na celu zapoznanie ich ze współczesnymi poglądami na systematykę organizmów żywych.

      Nietypowa aura tego dnia sprawiła, że wędrując do Muzeum przez Park na Książęcem, uczniowie z zaciekawieniem doświadczali efektu albedo oraz ‘gołego lodu’

     • Kolejny etap olimpiady

      Mamy przyjemność poinformować, że uczniowie naszej szkoły, tworzący projekt Świadomi prawa przeszli do kolejnego etapu Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Przed uczniami stoją nowe wyzwania i ekscytująca przygoda, którą jest realizacja własnego projektu społecznego. Jeśli ukończą swój projekt w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, otrzymają tytuły finalistów oraz międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez PMI ATP.

     • Jasełka

      W ubiegły czwartek świąteczne spotkanie nauczycieli uświetniły jasełka w wykonaniu podopiecznych p. Małgorzaty Korzeniewskiej. Bardzo dziękujemy za te mądre słowa i magiczne chwile. 

     • Debata pokazowa

      Niedługo finał debat klas pierwszych. Z tej okazji 2D i 2B postanowiły pomoc mniej doświadczonym kolegom i przeprowadzić modelową debatę. Dzisiejszy temat to: Czy Unia Europejska ma prawo ingerować w wymiar sprawiedliwości w państwach członkowskich. Mamy nadzieję, że finaliści tegorocznych debat sienkiewiczowskich uznają inicjatywę za przydatną.

     • Jarmark świąteczny oraz przygotowania do niego

      W dniu 14 grudnia w naszej szkole odbył się Jarmark świąteczny, na którym członkowie naszego szkolnego koła wolonatriatu sprzedawali ozdoby i słodkości wykonane przez społeczność naszej szkoły. Zapraszamy na relację z wydarzenia, oraz z przygotowań do jarmarku, w które zaangażowały się wszystkie klasy. Udało nam się zebrać ponad tysiąc złotych, które zostaną przekazane na świąteczną pomoc dla potrzebujących.

     • Olimpiada Zwolnieni z Teorii

      Data publikacji: 2022-12-12

      Kinga Podgórska i Małgorzata Góra - dwie uczennice z  klasy 3D utworzyły projekt społeczny pt. ,,Świadomi prawa w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Głównym celem ich projektu jest szerzenie wiedzy o prawie wśród młodzieży oraz budowanie świadomości prawnej. Dziewczyny pokazują również praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy w życiu codziennym.W ramach projektu zorganizowały w wielu klasach naszej szkoły warsztaty, ale zapraszają również do wzięcia udziału w innych warsztatach i spotkaniach online poza szkołą!Więcej szczegółów znajdziecie na Instagramie projektu: swiadomi_prawaGratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

     • Zebrania z rodzicami

      Data publikacji: 2022-12-10

      W najbliższą środę, tj. 14 grudnia 2022 r. od godziny 17:00 zapraszamy rodziców na zebrania klasowe, po którym ok. godziny 17:30 rozpocznie się dzień otwarty. Szczegółowy harmonogram zostanie wywieszony na terenie szkoły. Jest to ostatnie spotkanie przed wystawieniem ocen śródrocznych.

     • Klasa 3a powtórka z Młodej Polski

      W ramach powtórzenia do pracy klasowej z języka polskiego uczniowie udali się do Muzeum Narodowego na lekcje pt. "Młoda Polska. Artystyczna różnorodność". Wyjście do muzeum i i indywidualne spotkanie ze sztuką to najlepsza forma nauki.

     • Mikołajki w szkole

      "Szkoła to niezły kabaret" - taki wspólny tytuł mają dwie miniatury, które uczniowie XII LO mogli zobaczyć podczas mikołajkowego poranka. Przedstawienia przygotowała grupa uczniów z klasy 4A pod opieką p. Sylwii Orłowskiej. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście. 

     • IVD w Gdańsku

      IVD w dn.30.11-2.12 wzięła  udział w projekcie - Gdańsk z historią w tle. 

      Pierwszego dnia zaczęliśmy od Stoczni Gdańskiej i oczywiście Europejskiego Centrum Solidarności, wieczorem wizyta w Teatrze Szekspirowskim - Jak książka zrodziła teatr?. W drugim dniu przenieśliśmy się do " złotego wieku" Gdańska - Ratusz i Dwór Artusa, nie zabrakło też największej świątyni gotyckiej - Bazyliki Mariackiej, a po południu wzrok nasz syciliśmy widokiem morza w Sopocie.

      W ostatnim dniu - Muzeum II Wojny Światowej- to zawsze trudny temat, ale bardzo potrzebny przed powtórką do matury.

     • Dzień wolontariusza

      W dniu 5 grudnia wolontariusze z naszej szkoły uczcili Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Wspólnie spędziliśmy czas przy przepysznej pizzy.  My naprawdę wiemy, że warto pomagać!

     • Nagroda dla naszej uczennicy

      W dniu 30 listopada w trakcie uroczystej gali odbyło się wręczenie dyplomów Stypendystom Nagrody Prezesa Rady Ministrów, wśród nich naszej uczennicy z klasy 2c, Patrycji Świderskiej. Serdecznie gratulujemy!

  • Kontakt

   • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
   • ul. Sienna 53, 00-820 Warszawa 00-820 Warszawa Poland
   • (22) 620 82 60, (22) 620 47 74
   • (22) 620 47 74
 • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line