• Aktualności

     • KANDYDACI ZAKWALIFIKOWANI

      Data publikacji: 23.07.2021.

      CO NALEŻY PRZYNIEŚĆ DO SZKOŁY
      DO 30.07.

      W GODZINACH 8:00 - 15:00:

      1. Oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej 

      2. Oryginał egzaminu óśmoklasisty

      3. Zdjęcia do legitymacji - 2 sztuki 

      4. Kwestionariusz osobowy - wypełniony (pobierz)

      5. Deklaracja o chęci szczepienia przeciw COVID-19 (pobierz) - dla zainteresowanych!

     • KANDYDACI NIEZAKWALIFIKOWANI

      Data publikacji: 23.07.2021.

      CO TRZEBA ZROBIĆ?

      - Zanieść oryginały dokumentów do szkoły, w której kandydat został zakwalifikowany.

      - Jeżeli kandydat chce probować się dostać do naszej szkoły, to może wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej (przez system rekrutacyjny), która trwa od 03.08 - 05.08 do godziny 15:00.

     • LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

      Data publikacji: 22.07.2021.

      Lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będzie wywieszona w szkole od g. 12:00 przy wejściu do budynku.

      Poza tym istnieje możliwość sprawdzenia w systemie rekrutacyjnym od godziny 12:00.

      Nie udzielamy informacji przez telefon na temat statusu kandydata.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      Data publikacji: 29.06.2021.

      Koniec roku szkolnego - to najbardziej radosny dzień w życiu każdego ucznia i nauczyciela!

      To zarazem okazja do spotkania się całej szkolnej społeczności.

      Podczas uroczystości, która odbyła się na dziedzińcu szkolnym,gzie zebrała się cała szkolna społeczność, Pani Dyrektor Elżbieta Wysmołek wygłosiła wzruszające przemówienie, podkreślając, że w tym roku przyszło nam pracować w wyjątkowo trudnej sytuacji - w obliczu pandemii. A mimo to, jak stwierdziła Pani Dyrektor, wyklazaliśmy się pracowitością i zdyscyplinowaniem, co zaowocowało wspaniałymi wynikami. Dowodem na to były świadectwa z biało-czerwonym paskiem i przygotowane nagrody. Uczniom, którzy otrzymali najwyższe wyniki w nauce, Pani Dyrektor wręczyła stypendia. Wyróżnieni przez wychowawców i nauczycieli zostali też ci, którzy swój czas poświęcili nie tylko na naukę również na pracę na rzecz potrzebujących, uczestniczyli w szkolnych i pozaszkolnych projektach edukacyjno-wychowawczych, brali udział w konkursach, wykazali się wzorową frekwencją czy aktywną pracą na rzecz klasy i szkoły. Najważniejsze momenty uroczystości uwieczniono na zdjęciach.

      Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesów!

      Zwykle, gdy nadchodzi ostatni dzień roku szkolnego, każdy przestępuje z nogi na nogę, aby szybko opuścić gmach szkoły i ruszyć w plener na zasłużony odpoczynek. W tym roku stało się coś wyjątkowego - po wielu miesiącach zdalnego nauczania to rozstanie znacznie się wydłużyło... Podziękowaniom nie było końca... wciąż słychać było radosne rozmowy. Wszyscy cieszyli się, że wreszcie mogą porozmawiać "na żywo", a nie za pomocą elektronicznego komunikatora. Każdy potwarzał to samo życzenie - abye we wrześniuu spotkach się w szkolnych korytarzach, na pietrzących się w nieskończoność schodach, w salach lekcyjnych. Byle nie w Internecie!

      Tego życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom!

      Udanych, bezpiecznych wakacji i szybkiego powrotu do szkoły!

      Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1.09.2021. Szczegóły dotyczące godziny, podamy pod koniec sierpnia.

     • Uroczystość zakończenia zajęć Szkolnego Koła Zainteresowań

      Data publikacji: 25.06.2021.

      W piątek, 18 czerwca 2021 r. w grupach odbyła się uroczystość zakończenia zajęć Szkolnego Koła Zainteresowań w ramach projektu „Odwrócona klasa – włączenie uczniów w kreowanie procesu kształcenia” współrealizowanego z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki. Uczniowie podczas 1,5 roku uczestniczyli w interdyscyplinarnych zajęciach z fizyki i informatyki, dzięki którym podnieśli swoje kompetencje w zakresie wiedzy matematyczno-przyrodniczej w korelacji z ICT, rozwiązywali złożone problemy oraz pracowali indywidualnie i zespołowo w kontekście środowiska pracy (stacjonarnie i zdalnie). Projekt pobudził wśród uczestników ciekawość poznawczą, stymulował rozwój intelektualny i społeczny poprzez zapoznanie ich ze środowiskiem akademickim, jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości. Ponadto projekt obejmował warsztaty dla rodziców uczestników zajęć z zakresu wsparcia ucznia w samodzielnej nauce, ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekty umiejętności efektywnego wykorzystania czasu przeznaczonego na naukę, krytyczne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci oraz zagadnienia bezpieczeństwa funkcjonowania młodzieży w sieci.

      Ostatnie spotkanie dostarczyło uczestnikom nie lada emocji podczas podróży po Stellarium. Podczas wirtualnego seansu obejrzeliśmy niezwykłe efekty towarzyszące zaćmieniom Słońca przez Księżyc oraz wybranych innych planet Układu Słonecznego obserwowanych z różnych regionów kuli ziemskiej. Na zakończenie każdy otrzymał stosowny Certyfikat potwierdzający ukończenie 40-godzinnego cyklu oraz pamiątkowe zdjęcie wykonane w pracowni komputerowej naszego liceum.

     • Wyróżnienie w konkursie filmowym

      Data publikacji: 25.06.2021.

      Z wielką radością przekazujemy informację, że nasz uczeń Wiktor Pelc z klasy 1a zdobył wyróżnienie oraz nagrodę publiczności na Słowacki Film Festival. Film Wiktora zakwalifikował się również do finału jednego z największych festiwali w Polsce Ogień w głowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

      Poniżej kilka słów od naszego młodego twórcy i link do filmu.

      „…W grudniu zeszłego roku narodził się w mojej głowie kolejny pomysł na stworzenie filmu. Tym razem chciałem pójść w kierunku manualnym i zręcznościowym, dlatego padło na animację poklatkową. Po opracowaniu krótkiej fabuły oraz całej myśli przewodniej zabrałem się do pracy. W garażu przygotowałem dwie makiety 2x2 m, na których rozgrywają się sceny w mieście oraz w mieście postapokaliptycznym. Chciałem do minimum ograniczyć efekty komputerowe, dlatego głównym materiałem, z którym pracowałem był oklejony karton. Praca nad samą scenografią trwała 2,5 miesiąca, potem przez dwa tygodnie robiłem zdjęcia i montaż. I tak stworzyłem film z 25000 klatek, który wystawiłem na Praskim Festiwalu Filmów Młodzieżowych, a potem na Słowacki Film Festival. Zapraszam do obejrzenia filmu…”

     • Śladami "Lalki"

      Data publikacji: 23.06.2021

      "Lalka" Bolesława Prusa wielką lekturą jest, a najlepiej zapamiętać jak odwiedzimy miejsca  opisane w powieści. Stąd pomysł na spacer - Śladami "Lalki" po Warszawie, głównie Krakowskie Przedmieście. Już teraz wiemy - gdzie mieścił się sklep Wokulskiego? gdzie Wokulski pierwszy raz zobaczył Łęcką? gdzie studiował Wokulski? gdzie rozpoczęła się kariera kupiecka Rzeckiego?

     • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

      Data publikacji: 22.06.2021

      Klasa IID z wizytą w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Młodzież podzielona na dwie grupy uczestniczyła w warsztatach filmowych - "Opowiem o królu" i kartograficznych - (nie) zapomniana sztuka. 

      Efektem zajęć  jest stworzony przez uczniów film, który znajduje się pod zdjęciami i pięknie wykaligrafowane litery z imionami uczniów.

     • Lato w mieście 2021 - Muzeum Narodowe

      Data publikacji: 21.06.2021

      Muzeum Narodowe zaprasza młodzież do poszukiwania historii i mitologii, motywów literackich czy symboli i alegorii w sztuce. Na zajęciach inspirujemy do odkrywania świata, poznawania kultury i piękna dzieł sztuki. Zachęcamy do zdobywania wiedzy i kompetencji kulturowych, połączonego z aktywnością, refleksją oraz możliwością wymiany poglądów. 

      Liczba miejsc ograniczona.
      Zapisy mailowe
      mces@mnw.art.pl od 28 czerwca.

      Zbiórka w holu głównym Muzeum.

      6 lipca / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o starożytność. Egipt”

      13 lipca / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o starożytność. Grecja i Rzym”

      20 lipca / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o średniowiecze”

      27 lipca / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o renesans i barok”

      3 sierpnia / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o romantyzm”

      10 sierpnia / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o Matejkę”

      17 sierpnia / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o design”

      24 sierpnia / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o artystki. Boznańska i Bilińska”

     • Muzeum Życia w PRL

      Data publikacji: 21.06.2021

      IIaG w Muzeum Życia w PRL, edukacja nie tylko w teorii, ale co najważniejsze w praktyce - można było spróbować różowej oranżady lub wody sodowej, lub usłyszeć w słuchawce "rozmowy kontrolowane". Muzeum pokazuje codzienność życia w PRL,a to były czasy wielu paradoksów: puste półki i haki w sklepach, a dla młodzieży dzisiaj to raczej zabawne opowieści.

     • Etap Centralny Olimpiady Wiedzy o III RP

      Data publikacji: 21.06.2021

      W dniu 19.06.2021 r. odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o III RP, w której uczeń naszej szkoły Paweł Radzik z klasy IIId, uzyskał tytuł laureata, zajmując 14 miejsce w Polsce. Gratulacje dla Pawła wraz z życzeniami dalszych sukcesów.

     • Finał Debat Sienkiewiczowskich

      Data publikacji: 21.06.2021

      Dnia 18.06.2021 r. o godzinie 12:00 odbył się finał Debat Sienkiewiczowskich, w których zmagały się klasy Id i Ib. Rywalizacja była wyrównana i bardzo zaciekła. W rezultacie wygrała klasa Ib. Klasa ta w przyszłym roku szkolnym poprowadzi kolejną edycję Debat dla klas I. Dziękujemy również organizatorom - uczniom klasy IIdsp oraz IIdg - za profesjonalne przeprowadzenie tegorocznych eliminacji

     • Ekobiblioteka. Jak zostać ekobohaterem?

      Data publikacji: 17.06.2021

      Prezentujemy prace wykonane przez zerówkowiczów i uczniów pierwszych klas Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 317 nr im. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie, w ramach realizacji projektu Ekobiblioteka. Jak zostać ekobohaterem? Rysunki są efektem współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową a naszym Liceum.

     • WOLONTARIAT - 30. Bieg Powstania Warszawskiego

      Data publikacji: 17.06.2021

      Stołeczne Centrum AKTYWNA WARSZAWA zaprasza ochotników do pracy w charakterze wolontariuszy (ilość wolontariuszy ograniczona) w godzinach od ok.16.00 do 24.00.

      30. Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się 7 sierpnia 2021 r. w Warszawie w godzinach wieczornych 
      Biegacze mają do pokonania 10 km.

      Bieg Powstania Warszawskiego uchodzi za „najbardziej klimatyczny w Polsce”. Trasa biegu poprowadzi w rejonach, w których były prowadzone spektakularne walki powstańcze. 

      Uczestnicy startować będą zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. 

      Kulminacyjny odcinek przed metą oświetlony będzie płonącymi zniczami. Ponadto, wszyscy biegacze pokonują trasę z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu i znakiem Polski Walczącej, oddając tym samym hołd wszystkim uczestnikom tamtych wydarzeń.

      Zadania Wolontariuszy:

      • praca w punktach informacyjnych
      • wsparcie biura zawodów
      • wsparcie biura prasowego
      • obsługa mediów i gości VIP
      • pomoc przy przygotowaniu oprawy i dekoracji imprezy
      • wręczanie medali
      • wręczanie wody na półmetku i w strefie mety
      • wydawanie posiłków regeneracyjnych /banany/
      • obsługa szatni i depozytów
      • zarządzanie parkingami i miejscami do parkowania.

      Zapisy na stronie: www.aktywnawarszawa.waw.pl

      Link do zapisów: https://zapisy.aktywnawarszawa.waw.pl/wolontariat.php

     • Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

       

      Data publikacji: 17.06.2021

      Dnia 12.06.2021 odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, w której uczeń naszej szkoły Paweł Radzik z klasy IIId, uzyskał tytuł laureata, zajmując 15 miejsce w Polsce. Gratulacje dla Pawła wraz z życzeniami dalszych sukcesów.

     • Konkurs fotograficzny „Najciekawsze zakątki naszej Ojczyzny"

      Data publikacji: 10.06.2021

      Fundacja Szkół Sióstr Nazaretanek w Warszawie zaprasza do udziału w VI edycji Konkursu Fotograficznego „Najciekawsze zakątki naszej Ojczyzny".
      Podstawowym celem konkursu jest promowanie piękna naszego kraju oraz odkrywania niezwykłych zakątków naszej Ojczyzny; rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania przyrodą, kulturą i tradycją naszej Ojczyzny; rozwijanie umiejętności obserwacji, wrażliwości artystycznej, inwencji twórczej i kreatywności oraz prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii.
      Więcej informacji (KLIK).

  • Kontakt

   • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
   • ul. Sienna 53 00-820 Warszawa Poland
   • (22) 620 82 60, (22) 620 47 74
   • (22) 620 47 74
   • XIILOimHSienkiewicza
 • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line