• Aktualności

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      Data publikacji: 29.06.2021.

      Koniec roku szkolnego - to najbardziej radosny dzień w życiu każdego ucznia i nauczyciela!

      To zarazem okazja do spotkania się całej szkolnej społeczności.

      Podczas uroczystości, która odbyła się na dziedzińcu szkolnym,gzie zebrała się cała szkolna społeczność, Pani Dyrektor Elżbieta Wysmołek wygłosiła wzruszające przemówienie, podkreślając, że w tym roku przyszło nam pracować w wyjątkowo trudnej sytuacji - w obliczu pandemii. A mimo to, jak stwierdziła Pani Dyrektor, wyklazaliśmy się pracowitością i zdyscyplinowaniem, co zaowocowało wspaniałymi wynikami. Dowodem na to były świadectwa z biało-czerwonym paskiem i przygotowane nagrody. Uczniom, którzy otrzymali najwyższe wyniki w nauce, Pani Dyrektor wręczyła stypendia. Wyróżnieni przez wychowawców i nauczycieli zostali też ci, którzy swój czas poświęcili nie tylko na naukę również na pracę na rzecz potrzebujących, uczestniczyli w szkolnych i pozaszkolnych projektach edukacyjno-wychowawczych, brali udział w konkursach, wykazali się wzorową frekwencją czy aktywną pracą na rzecz klasy i szkoły. Najważniejsze momenty uroczystości uwieczniono na zdjęciach.

      Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesów!

      Zwykle, gdy nadchodzi ostatni dzień roku szkolnego, każdy przestępuje z nogi na nogę, aby szybko opuścić gmach szkoły i ruszyć w plener na zasłużony odpoczynek. W tym roku stało się coś wyjątkowego - po wielu miesiącach zdalnego nauczania to rozstanie znacznie się wydłużyło... Podziękowaniom nie było końca... wciąż słychać było radosne rozmowy. Wszyscy cieszyli się, że wreszcie mogą porozmawiać "na żywo", a nie za pomocą elektronicznego komunikatora. Każdy potwarzał to samo życzenie - abye we wrześniuu spotkach się w szkolnych korytarzach, na pietrzących się w nieskończoność schodach, w salach lekcyjnych. Byle nie w Internecie!

      Tego życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom!

      Udanych, bezpiecznych wakacji i szybkiego powrotu do szkoły!

      Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1.09.2021. Szczegóły dotyczące godziny, podamy pod koniec sierpnia.

     • Uroczystość zakończenia zajęć Szkolnego Koła Zainteresowań

      Data publikacji: 25.06.2021.

      W piątek, 18 czerwca 2021 r. w grupach odbyła się uroczystość zakończenia zajęć Szkolnego Koła Zainteresowań w ramach projektu „Odwrócona klasa – włączenie uczniów w kreowanie procesu kształcenia” współrealizowanego z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki. Uczniowie podczas 1,5 roku uczestniczyli w interdyscyplinarnych zajęciach z fizyki i informatyki, dzięki którym podnieśli swoje kompetencje w zakresie wiedzy matematyczno-przyrodniczej w korelacji z ICT, rozwiązywali złożone problemy oraz pracowali indywidualnie i zespołowo w kontekście środowiska pracy (stacjonarnie i zdalnie). Projekt pobudził wśród uczestników ciekawość poznawczą, stymulował rozwój intelektualny i społeczny poprzez zapoznanie ich ze środowiskiem akademickim, jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości. Ponadto projekt obejmował warsztaty dla rodziców uczestników zajęć z zakresu wsparcia ucznia w samodzielnej nauce, ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekty umiejętności efektywnego wykorzystania czasu przeznaczonego na naukę, krytyczne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci oraz zagadnienia bezpieczeństwa funkcjonowania młodzieży w sieci.

      Ostatnie spotkanie dostarczyło uczestnikom nie lada emocji podczas podróży po Stellarium. Podczas wirtualnego seansu obejrzeliśmy niezwykłe efekty towarzyszące zaćmieniom Słońca przez Księżyc oraz wybranych innych planet Układu Słonecznego obserwowanych z różnych regionów kuli ziemskiej. Na zakończenie każdy otrzymał stosowny Certyfikat potwierdzający ukończenie 40-godzinnego cyklu oraz pamiątkowe zdjęcie wykonane w pracowni komputerowej naszego liceum.

     • Wyróżnienie w konkursie filmowym

      Data publikacji: 25.06.2021.

      Z wielką radością przekazujemy informację, że nasz uczeń Wiktor Pelc z klasy 1a zdobył wyróżnienie oraz nagrodę publiczności na Słowacki Film Festival. Film Wiktora zakwalifikował się również do finału jednego z największych festiwali w Polsce Ogień w głowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

      Poniżej kilka słów od naszego młodego twórcy i link do filmu.

      „…W grudniu zeszłego roku narodził się w mojej głowie kolejny pomysł na stworzenie filmu. Tym razem chciałem pójść w kierunku manualnym i zręcznościowym, dlatego padło na animację poklatkową. Po opracowaniu krótkiej fabuły oraz całej myśli przewodniej zabrałem się do pracy. W garażu przygotowałem dwie makiety 2x2 m, na których rozgrywają się sceny w mieście oraz w mieście postapokaliptycznym. Chciałem do minimum ograniczyć efekty komputerowe, dlatego głównym materiałem, z którym pracowałem był oklejony karton. Praca nad samą scenografią trwała 2,5 miesiąca, potem przez dwa tygodnie robiłem zdjęcia i montaż. I tak stworzyłem film z 25000 klatek, który wystawiłem na Praskim Festiwalu Filmów Młodzieżowych, a potem na Słowacki Film Festival. Zapraszam do obejrzenia filmu…”

     • Śladami "Lalki"

      Data publikacji: 23.06.2021

      "Lalka" Bolesława Prusa wielką lekturą jest, a najlepiej zapamiętać jak odwiedzimy miejsca  opisane w powieści. Stąd pomysł na spacer - Śladami "Lalki" po Warszawie, głównie Krakowskie Przedmieście. Już teraz wiemy - gdzie mieścił się sklep Wokulskiego? gdzie Wokulski pierwszy raz zobaczył Łęcką? gdzie studiował Wokulski? gdzie rozpoczęła się kariera kupiecka Rzeckiego?

     • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

      Data publikacji: 22.06.2021

      Klasa IID z wizytą w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Młodzież podzielona na dwie grupy uczestniczyła w warsztatach filmowych - "Opowiem o królu" i kartograficznych - (nie) zapomniana sztuka. 

      Efektem zajęć  jest stworzony przez uczniów film, który znajduje się pod zdjęciami i pięknie wykaligrafowane litery z imionami uczniów.

     • Lato w mieście 2021 - Muzeum Narodowe

      Data publikacji: 21.06.2021

      Muzeum Narodowe zaprasza młodzież do poszukiwania historii i mitologii, motywów literackich czy symboli i alegorii w sztuce. Na zajęciach inspirujemy do odkrywania świata, poznawania kultury i piękna dzieł sztuki. Zachęcamy do zdobywania wiedzy i kompetencji kulturowych, połączonego z aktywnością, refleksją oraz możliwością wymiany poglądów. 

      Liczba miejsc ograniczona.
      Zapisy mailowe
      mces@mnw.art.pl od 28 czerwca.

      Zbiórka w holu głównym Muzeum.

      6 lipca / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o starożytność. Egipt”

      13 lipca / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o starożytność. Grecja i Rzym”

      20 lipca / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o średniowiecze”

      27 lipca / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o renesans i barok”

      3 sierpnia / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o romantyzm”

      10 sierpnia / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o Matejkę”

      17 sierpnia / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o design”

      24 sierpnia / wtorek / godz. 15.00 - „Pytam o artystki. Boznańska i Bilińska”

     • Muzeum Życia w PRL

      Data publikacji: 21.06.2021

      IIaG w Muzeum Życia w PRL, edukacja nie tylko w teorii, ale co najważniejsze w praktyce - można było spróbować różowej oranżady lub wody sodowej, lub usłyszeć w słuchawce "rozmowy kontrolowane". Muzeum pokazuje codzienność życia w PRL,a to były czasy wielu paradoksów: puste półki i haki w sklepach, a dla młodzieży dzisiaj to raczej zabawne opowieści.

     • Etap Centralny Olimpiady Wiedzy o III RP

      Data publikacji: 21.06.2021

      W dniu 19.06.2021 r. odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o III RP, w której uczeń naszej szkoły Paweł Radzik z klasy IIId, uzyskał tytuł laureata, zajmując 14 miejsce w Polsce. Gratulacje dla Pawła wraz z życzeniami dalszych sukcesów.

     • Finał Debat Sienkiewiczowskich

      Data publikacji: 21.06.2021

      Dnia 18.06.2021 r. o godzinie 12:00 odbył się finał Debat Sienkiewiczowskich, w których zmagały się klasy Id i Ib. Rywalizacja była wyrównana i bardzo zaciekła. W rezultacie wygrała klasa Ib. Klasa ta w przyszłym roku szkolnym poprowadzi kolejną edycję Debat dla klas I. Dziękujemy również organizatorom - uczniom klasy IIdsp oraz IIdg - za profesjonalne przeprowadzenie tegorocznych eliminacji

     • Ekobiblioteka. Jak zostać ekobohaterem?

      Data publikacji: 17.06.2021

      Prezentujemy prace wykonane przez zerówkowiczów i uczniów pierwszych klas Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 317 nr im. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie, w ramach realizacji projektu Ekobiblioteka. Jak zostać ekobohaterem? Rysunki są efektem współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową a naszym Liceum.

     • WOLONTARIAT - 30. Bieg Powstania Warszawskiego

      Data publikacji: 17.06.2021

      Stołeczne Centrum AKTYWNA WARSZAWA zaprasza ochotników do pracy w charakterze wolontariuszy (ilość wolontariuszy ograniczona) w godzinach od ok.16.00 do 24.00.

      30. Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się 7 sierpnia 2021 r. w Warszawie w godzinach wieczornych 
      Biegacze mają do pokonania 10 km.

      Bieg Powstania Warszawskiego uchodzi za „najbardziej klimatyczny w Polsce”. Trasa biegu poprowadzi w rejonach, w których były prowadzone spektakularne walki powstańcze. 

      Uczestnicy startować będą zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. 

      Kulminacyjny odcinek przed metą oświetlony będzie płonącymi zniczami. Ponadto, wszyscy biegacze pokonują trasę z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu i znakiem Polski Walczącej, oddając tym samym hołd wszystkim uczestnikom tamtych wydarzeń.

      Zadania Wolontariuszy:

      • praca w punktach informacyjnych
      • wsparcie biura zawodów
      • wsparcie biura prasowego
      • obsługa mediów i gości VIP
      • pomoc przy przygotowaniu oprawy i dekoracji imprezy
      • wręczanie medali
      • wręczanie wody na półmetku i w strefie mety
      • wydawanie posiłków regeneracyjnych /banany/
      • obsługa szatni i depozytów
      • zarządzanie parkingami i miejscami do parkowania.

      Zapisy na stronie: www.aktywnawarszawa.waw.pl

      Link do zapisów: https://zapisy.aktywnawarszawa.waw.pl/wolontariat.php

     • Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

       

      Data publikacji: 17.06.2021

      Dnia 12.06.2021 odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, w której uczeń naszej szkoły Paweł Radzik z klasy IIId, uzyskał tytuł laureata, zajmując 15 miejsce w Polsce. Gratulacje dla Pawła wraz z życzeniami dalszych sukcesów.

     • Konkurs fotograficzny „Najciekawsze zakątki naszej Ojczyzny"

      Data publikacji: 10.06.2021

      Fundacja Szkół Sióstr Nazaretanek w Warszawie zaprasza do udziału w VI edycji Konkursu Fotograficznego „Najciekawsze zakątki naszej Ojczyzny".
      Podstawowym celem konkursu jest promowanie piękna naszego kraju oraz odkrywania niezwykłych zakątków naszej Ojczyzny; rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania przyrodą, kulturą i tradycją naszej Ojczyzny; rozwijanie umiejętności obserwacji, wrażliwości artystycznej, inwencji twórczej i kreatywności oraz prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii.
      Więcej informacji (KLIK).

     • Gala wręczania nagród „Styl życia eko obywateli Unii Europejskiej – moda czy konieczność?”

      Data publikacji: 08.06.2021

      W środę 2 czerwca 2021 odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i uczestnikom konkursu ekologicznego „Styl życia eko obywateli Unii Europejskiej – moda czy konieczność?”. Gala odbyła się w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego. Zaproszono wielu znamienitych gości między innymi Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Andrzeja Halickiego, Przewodniczącą Rady Dzielnicy Wola Panią Ewę Stankiewicz, Radnego Dzielnicy Wola, Przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska i Rozwoju Gospodarczego Rady Dzielnicy Wola Pana Krystiana Wilka, Burmistrza Dzielnicy Wola Pana Krzysztofa Strzałkowskiego, Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Wola Panią Grażynę Orzechowską-Mikulską, Naczelnika Wydziału Działalności Gospodarczej i Funduszy Zewnętrznych Panią Aleksandrę Dunalewicz.
      W gali wzięły udział trzy zespoły reprezentujące naszą szkołę XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie wraz z opiekunem merytorycznym Panią Martą Owczarzy oraz nasza Pani Dyrektor Elżbieta Wysmołek. Podczas gali nasze liceum zostało wyróżnione za to, że aż trzy zespoły wzięły udział w konkursie. Przypominamy, że zespół w składzie Magdalena Wiejak (2c), Julia Kruszewska (2c) i Ngoc-Anh Nguyen (2c) zajęły III miejsce w konkursie, Kamila Ledóchowska (2cg), Nina Ziemiecka (2cg) i Marta Surawska (2cg) zajęły miejsce IV, natomiast Aleksandra Kobus (2cg), Aleksandra Ciołko (2cg) i Karolina Cicha (2cg) zajęły miejsce VI. W ramach wyróżnienia za zaangażowanie naszej szkoły w konkurs organizatorzy konkursu, czyli Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct i Koordynator konkursu Pani Agnieszka Potrzuska-Kozak (Urząd Miasta Dzielnicy Wola) poprosili, aby galę poprowadziły nasze uczennice Karolina Cicha i Nina Ziemiecka.   

     • Debaty Sienkiewiczowskie

      Data publikacji: 07.06.2021

      Zakończyły się półfinały Debat Sienkiewiczowskich, w których udział brały klasy Ia i Ib oraz Ic i Id. Pasjonujące zmagania sprawiły, że z wielką niecierpliwością oczekujemy na finał Debat, który odbędzie się 18.06.2021 r. o godzinie 12:00. Spotkają się w nim klasy, które zwyciężyły w etapie półfinałów, są nimi klasy Ib i Id.

     • Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

      Data publikacji: 07.06.2021

      Dnia 5.06.2021 Odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, w której uczeń naszej szkoły - Paweł Radzik z klasy IIId, uzyskał tytuł laureata, zajmując 13 miejsce w Polsce.

      Gratulacje dla Pawła wraz z życzeniami dalszych sukcesów.

   • Kontakt

    • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
    • ul. Sienna 53 00-820 Warszawa Poland
    • (22) 620 82 60, (22) 620 47 74
    • (22) 620 47 74
    • XIILOimHSienkiewicza
  • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line