• Aktualności

     • 3D i 4B w Brukseli, Waterloo i Amsterdamie

      Sezon wycieczek szkolnych rozpoczęty przez klasy 3D i 4B. W Brukseli odwiedziliśmy Parlament Europejski, Komisję Europejską, Belgijskie Muzeum Komiksu, Atomium i park miniatur Mini Europ, a także zwiedziliśmy zabytkowe centrum miasta z przewodniczką.Po drodze skorzystaliśmy jeszcze z okazji i złożyliśmy wizytę w miejscu klęski Napoleona pod Waterloo.

      Kolejne dni spędziliśmy w Amsterdamie, gdzie oprócz zwiedzania ze wspaniałymi przewodnikami, udało nam się odwiedzić najlepsza muzea sztuki: Muzeum Van Gogha, w którym spotkaliśmy Pokemony, Rijksmuseum, czy Moco Amsterdam. Popłynęliśmy także w rejs kanałami, szukaliśmy domu Franka Oceana, a ostatniego dnia, na wieczorny spacer zabrał nas nasz ubiegłoroczny absolwent Aleksander, który właśnie rozpoczął studia na Uniwersytecie Amsterdamskim.

      Dziękujemy p. A. Straszewskiej za organizację wycieczki i wspaniałym p. E. Szyk, p. B. Szeloch i p. M. Dziubińskiej za opiekę.

     • Ogród Sprawiedliwych

      Kolejne drzewa i kamienie w Ogrodzie Sprawiedliwych /róg Dzielnej i Alei Jana Pawła II/. Tegoroczna uroczystość z udziałem uczniów naszej szkoły.

     • Spotkanie z Ambasadorką Fundacji Zwolnieni z Teorii

      19. września naszą szkołę odwiedziła Ambasadorka Fundacji Zwolnieni z Teorii, Laureatka oraz zdobywczyni Złotego Lwa w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. 

      Uczniowie, którzy uczestniczyli w spotkaniu dowiedzieli się dlaczego warto spróbować swoich sił w Olimpiadzie, poznali poszczególne etapy związane z realizacją własnego projektu społecznego i co najważniejsze, mogli przekonać się dlaczego udział w Olimpiadzie jest doskonałą możliwością rozwijania kompetencji 4K, czyli kompetencji XXI wieku oraz dlaczego jest właśnie dla nich. Mieli również możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu zarówno z Ambasadorką Fundacji jak i z naszymi szkolnymi Finalistkami ostatniej edycji Olimpiady - Małgosią i Kingą. 

     • Ślubowanie klas I w Woli Okrzejskiej

      Tradycją naszej szkoły jest ślubowanie klas I w miejscu urodzenia naszego patrona, czyli w Woli Okrzejskiej. Również w tym roku odbyło się ono w gościnnych progach, odremontowanego Muzeum Henryka Sienkiewicza  oraz Zespołu Szkół w Woli Okrzejskiej. Po uroczystym ślubowaniu i wpisaniu do księgi pamiątkowej, odbyły się otrzęsiny. Wygrała klasa ID, a wszystkie kategorie konkursowe przygotowały dziewczyny z klasy 3D pod opieką p. Marty Owczarzy. Tradycyjnie również, ostatnim punktem wizyty w Woli Okrzejskiej było wejście na kopiec Sienkiewicza. 

     • Deklaracje maturalne 2024

      Data publikacji: 2023-09-13

      W zakładce MATURA znajdują się aktualne informacje o egzaminie maturalnym przeprowadzanym w roku szkolnym 2023/2024 oraz składaniu deklaracji maturalnych. Tegoroczni maturzyści i absolwenci składają deklaracje maturalne w formie elektronicznej poprzez stronę internetową https://wyniki.edu.pl (po zalogowaniu się) oraz wydrukowaną z systemu i podpisaną wersję papierową w sekretariacie szkoły.

     • Wicemistrzostwo Polski

      Z przyjemnością informujemy, że p. Sylwia Orłowska i p. Piotr Zieliński zdobyli dziś Wicemistrzostwo Polski Nauczycieli  w Brydżu Sportowym. Serdecznie gratulujemy! 

     • Zebrania z rodzicami

      Data publikacji: 2023-09-12

      W najbliższą środę, 13 września 2023 r. odbędą się zebrania klasowe z rodzicami wg następującego harmonogramu:

      - o godz. 17:00 - klasy pierwsze, drugie (oprócz 2d i 2e) oraz czwarte,

      - o godz. 17:30 - klasy 2d, 2e i trzecie.

      Do sali 14 Dyrektor Liceum zaprasza o godzinie 18:00 na spotkanie z przewodniczących klasowych Rad Rodziców, a o godz. 18:30 przedstawicieli klas czwartych w sprawie organizacji studniówki.

      Szczegółowy harmonogram zebrań będzie wywieszony w budynku szkoły.

       

     • Uczniowie wolskich szkół czytają Konstytucję RP

      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu, stanowiący kompilację uczniów wolskich szkół, którzy czytają fragmenty Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Nagranie powstało w ramach akcji czytania Konstytucji RP zorganizowanej przez Urząd Dzielnicy Wola M. St.Warszawy.

     • Światowy dzień świadomości dystrofii mięśniowej

      7 września klasa 4c uczestniczyła w sesji naukowej z okazji Światowego Dnia Dystrofii Mięśniowej Duchenne'a, która odbyła się na Akademii Leona Koźmińskiego. Światowy Dzień Świadomości Dystrofii Mięśniowej Duchenne'a (World Duchenne Awareness Day) przypada co roku 7 września, a jego symbolem jest czerwony balonik. Data jest ściśle związana z chorobą, ponieważ gen DMD, kodujący białko dystrofiny, jest najdłuższym znanym ludzkim genem i składa się z 79 egzonów.

     • Ostatni spacer

      2.09 miał miejsce ostatni spacer - Kamienice robinsonow warszawskich. Robisonami zwano ludzi, którzy po kapitulacji powstania warszawskiego zdecydowali się pozostać w morzu ruin i ukrywali przed Niemcami. Miejsc po robinsonach nie ma, ale nazwiska niektórych z nich na stałe zżyły się z miastem, do takich należy Lubaszka.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom spacerów.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

      Witamy w nowym roku szkolnym! Szczególnie gorąco pierwszaków. Mamy nadzieję, że pierwsze spotkanie ze swoimi klasami i wychowawcami przebiegło bardzo miło. Wszystkim naszym uczniom życzymy wspaniałej atmosfery w nowym roku szkolnym. Do zobaczenia na lekcjach!

     • Kolejny spacer po Woli

      26 sierpnia odbył się kolejny spacer, tym razem po terenie byłego getta. Spacer był wspaniałą okazją do poznania historii naszej dzielnicy, silnie wiązanej z mieszczącym się tutaj właśnie gettem warszawskim 

   • Kontakt

    • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
    • ul. Sienna 53
     00-820 Warszawa
     Poland
    • (22) 620 82 60,
     (22) 620 47 74
    • (22) 620 47 74
    • XIILOimHSienkiewicza
  • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line