• Aktualności

     • Festiwal FAZA

      W ubiegły piatek zespół teatralny reprezentujący naszą szkołę "Heksagon teatralny" wystąpił na kolejnej edycji Festiwalu FAZA, zorganizowanym przez XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Warszawie.

     • Konkurs Języka Angielskiego FOX

      28. marca pięćdziesięcioro uczniów naszego liceum przystąpiło do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX. Zadaniem uczniów było rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Część zadań dotyczyła również znajomości obowiązkowej lektury – ta część Konkursu miała na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty „spotykają się" w literaturze.

      Oficjalne wyniki Konkursu zostaną ogłoszone pod koniec maja – trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!

     • Kolejna akcja wolontariatu

      W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny razem z Fundacją Świat na Tak wolontariusze XII LO razem z opiekunem Małgorzata Stroińską - Staudt świętowali Dzień na Tak i sprzątali Park Młociński. Po wiosennych porządkach czekało na nas, przygotowane przez naszych wolontariuszy ognisko ze wspaniałymi kiełbaskami. Pomimo zmiennej pogody bawiliśmy się wspaniale, na naszym zdjęciu pojawiła się sama pani prezes Fundacji Świat na Tak Joanna Fabisiak i pani burmistrz dzielnicy w której odbywała się akcja.

     • Akcja krwiodawstwa

      Jak co roku, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, obyła się u nas akcja krwiodawstwa. Udział zadeklarowały 22 osoby, finalnie krew oddało 12, co jest tegorocznym rekordem wśród warszawskich szkół. Dodatków, p  Mateusz Cieśliński, honorowy krwiodawca z kilkuletnim stażem, otrzymał odznaczenie za oddanie w sumie 25 litrów krwi. Czekamy na Was za rok!

     • Dzień z informatyką na Uniwersytecie SWPS

      Dzień z Informatyką na Uniwersytecie SWPS

       

       

       

      W miniony piątek klasa 2a (matematyczno-fizyczno-informatyczna) wzięła udział w Dniu z Informatyką na Uniwersytecie SWPS. Uczniowie mieli okazję poznać ogólne zasady funkcjonowania Uczelni oraz program studiów na wydziale Informatycznym, jak również poczuć akademickiego ducha od kuchni podczas zwiedzania kampusu -zaglądania do auli, sal, laboratoriów komputerowych oraz studenckiej kantyny.

       

      Aby w pełni doświadczyć dnia z życia studenta, klasa wzięła udział w wykładzie „Głupia sztuczna inteligencja", poświęconego analizie obecnego poziomu zaawansowania SI na podstawie czatu GPT, a następnie w „laborkach” z OOP, czyli Programowania Obiektowego oraz Języka Python.

       

      Wycieczka okazała się wspaniałą okazją do krytycznej refleksji nad treściami, z którymi na co dzień spotykamy się w Internecie, rozwinięcia analitycznego myślenia oraz poszerzenia praktycznej wiedzy w zakresie programowania.

     • Bedminton

      W ramach WOŚP, Kuba i Franek wylicytowali grę w badmintona🏸 z p. Sylwią Orłowską i p. Piotrem Zielińskim. Gra była bardzo udana 🏅🥈💪

     • Gra Miejska

      Dwie drużyny XII LO godnie reprezentowały szkołę w Grze Miejskiej „W Szeregach Niezłomnych”, której patronował Instytutu Pamięci Narodowej. Wydarzenie utrwalające pamięć o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego oraz represjonowanych przez ówczesne władze żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych było żywą lekcją historii, w której nasi uczniowie odnaleźli się doskonale zajmując odpowiednio III i VI miejsce wśród wolskich szkół.

     • 2c i Norblin

      Nasza szkoła znajduje się na Woli i w związku z tym staramy się poznać najbliższą okolicę. Tym razem klasa 2c wybrała się na zwiedzanie odnowionej Fabryki Norblina. 

     • Szkolny Wolontariat informuje

      Szkolny Wolontariat informuje: 1) Końcowa kwota zebrana na 31.Finale WOŚP to zawrotne:86707.60 PLN+ 10220.00 PLN (eskarbonki)= 96927,60 zł Dziękujęmy!!!

      2) Nasza szkoła bierze udział w grze charytatywno-ekologicznej Wyścig PO koronę MOCY. Gra ma formę zbiórki niepotrzebnych przedmiotów. Akcja odbędzie się na rzecz Fundacji Siłą Rzeczy, która prowadzi na warszawskim Bródnie sklep charytatywny Sklepowisko.  Zbiórka dotyczy rzeczy używanych, które są w dobrym stanie: ubrań, książek, zabawek, akcesoriów szkolnych, ale też kuchennych czy elementów wyposażenia wnętrz, mebli. Oczywiście nowe przedmioty też są mile widziane.. Więcej informacji wkrótce!

     • 1E na spektaklu

      W dniu 10.02.2023 Klasa 1e uczestniczyła w spektaklu "Wszechmocni w sieci" w Teatrze Kamienica. Sztuka porusza problem przemocy w cyberprzestrzeni oraz zmusza widza do refleksji na temat swojego zachowania. Edukacja w zakresie cyberprzemocy jest dla nas szczególnie ważna. 

     • Godzina lekcyjna... Między Sekwaną a Wisłą

      Naszą szkołę odwiedził dziś Francois Martineau, który popularność zdobył w programie Mam Talent. Francois opowiadał o Francji, o życiu w Polsce oraz wykonał kilka piosenek po francusku i polsku. Spotkanie stanowiło wyjątkową okazję do zapoznania się z kulturą Francji. Recital zorganizowała nasza droga Madame Szeloch.

   • Kontakt

    • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
    • ul. Sienna 53
     00-820 Warszawa
     Poland
    • (22) 620 82 60,
     (22) 620 47 74
    • (22) 620 47 74
    • XIILOimHSienkiewicza
  • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line