• Aktualności

     • Akcje szkolnego koła wolontariatu

      Jak co roku, nasze szkolne koło wolontariatu działa prężnie. W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna odsłona Akcji Ciacho. Wolontariat z 12. LO otrzymał również podziękowania od Fundacji "Świat na Tak" z którą współpracujemy już od dłuższego czasu. Tym razem zorganizowaliśmy zbiórkę przyborów szkolnych. Dziękujęmy za Wasze zaangażowanie w obie akcje.

     • Klasa IIIB na konferencji

      IIIB uczestniczyła w konferencji - Projekt dla pokoleń organizowanej w siedzibie GPW. Podczas paneli z udziałem ekspertów i młodych poruszano tematy dotyczące geopolityki, podatków i energetyki. 

     • Rocznica 17 września

      Delegacja Liceum uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających akt agresji Rosji sowieckiej na nasz Kraj dnia 17 września 1939 roku. Uroczystości zorganizowane, przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, zarówno przez NSZZ „Solidarność” i  Władze Państwowe miały wymiar nie tylko patriotyczny, ale były okazją do oddania czci i hołdu Rodakom pomordowanym na Wschodzie.

     • Sprzątanie świata 2022

      Podobnie jak w latach ubiegłych, również w 2022, w dniach 16-18 września Urząd Dzielnicy Wola zorganizował akcję "Sprzątanie świata". Nasze Liceum po raz kolejny wzięło w niej udział. W ostatni piątek klasa IID podjęła się zadania posprzątania okolic szkoły. 

     • Deklaracje maturalne 2023

      Data publikacji: 2022-09-14

      W zakładce MATURA znajdują się aktualne informacje o egzaminie maturalnym przeprowadzanym w roku szkolnym 2022/2023 oraz składaniu deklaracji maturalnych. Tegoroczni maturzyści i absolwenci składają deklaracje maturalne w formie elektronicznej poprzez stronę internetową https://wyniki.edu.pl (po zalogowaniu się) oraz wydrukowaną z systemu i podpisaną wersję papierową w sekretariacie szkoły.

     • Ślubowanie klas I i otrzęsiny, Wola Okrzejska

      Tradycją naszej szkoły są ślubowania uczniów klas pierwszych w Woli Okrzejskiej, miejscu narodzin Patrona liceum - Henryka Sienkiewicza. W dniu 9 września 2022 roku już po raz 30 zawitaliśmy w gościnne progi Muzeum Henryka Sienkiewicza oraz Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Tam młodzież klas pierwszych złożyła uroczyste ślubowanie na ręce dyrektora liceum, pani Elżbiety Wysmołek. Uroczystość uświetniła obecność Pani Magdaleny Mitury, dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz Pani Iwony Chudek, dyrektora zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Woli Okrzejskiej. Świadkami uroczystości byli również: pan Janusz Piróg, wicedyrektor liceum, wychowawcy klas pierwszych, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego, a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W trakcie uroczystości wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali z rąk dyrekcji liceum znaczki z wizerunkiem Patrona Szkoły na znak przynależności do społeczności "sienkiewiczaków". Po uroczystym ślubowaniu wszyscy obecni wpisali się do pamiątkowej Księgi Gości. Po części oficjalnej odbyły się otrzęsiny - gry i zabawy zorganizowane przez przedstawicieli Samorządu Ucznowskiego. Było wesoło i zabawnie, a rywalizację wygrała klasa humanistyczna - ID. Ostatnim punktem uroczystości  było zdobycie pięknie odnowionego kopca Henryka Sienkiewicza i dotknięcie nosa Patrona, które jest gwarantem dobrze zdanej matury.

      Do zobaczenia za rok!

       

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      Cześć po wakacjach! Na uroczystym rozpoczęciu roku klas I powitali Was dziś w kolejności: p. Wicedyrektor Janusz Piróg, nasz wspaniały Poczet Sztandarowy, p. Marta Owczarzy (opiekunka Samorządu), p. Małgosia Stroińska- Staudt (opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu) oraz członkowie tegoż Koła. Mamy nadzieję, że jesteście wypoczęci i gotowi do pracy. Drogie pierwsze klasy - Was witamy szczególnie ciepło!

   • Kontakt

    • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
    • ul. Sienna 53 00-820 Warszawa Poland
    • (22) 620 82 60, (22) 620 47 74
    • (22) 620 47 74
    • XIILOimHSienkiewicza
  • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line