• Aktualności

     • Sadzenie drzew przez Absolwentów liceów wolskich

      Po uroczystym zakończeniu roku klas maturalnych, podobnie jak w latach ubiegłych, delegacja klas III z XII Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, wzięła udział w  sadzeniu drzew. 

      Inicjatorem akcji jest Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, a s odbyłą się już po raz piąty. Dzięki niej mieszkańcy naszej dzielnicy mają okazję wybrać się na spacery w kolejnym zalesionym fragmencie naszej zielonej dzielnicy. 

      Akcja jest wspaniałą okazją do podkreślenia więzi łączących absolwentów XII Liceum Ogólokształcącego im. Henryka Sienkiewicza z Wolą.

     • Zakończenie III edycji projektu edukacyjnego STEM PW

      Data publikacji: 28.04.2022

      Na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzono zwycięzców naukowych zmagań. Po trudach trzyetapowej realizacji, laureaci wszechstronnego konkursu, obejmującego nauki ścisłe (matematykę, fizykę i informatykę), uzyskali wstęp na wszystkie kierunki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz Wydziału Elektrycznego, bez uczestniczenia w procesie rekrutacji, niezależnie od klas w szkołach ponadpodstawowych, do których uczęszczają. W projekcie uczestniczyło łącznie 501 uczniów reprezentujących 47 szkół m. in. z Warszawy, Radomia, Trójmiasta, Mińska Mazowieckiego, Siedlec, Mielca i Lublina. Niestety naszym uczniom nie udało się dojść do ścisłego finału, ale liczymy na udział w kolejnej edycji konkursu. 

      Po części oficjalnej odbył się panel dyskusyjny, w którym jednym z uczestników był nauczyciel informatyki - Pan Piotr Jóźwik. Tematem przewodnim było „Nauczanie zdalne - przekleństwo, czy błogosławieństwo”. Podczas prowadzonej dyskusji nauczycieli i uczniów, zwracano uwagę na różne aspekty kształcenia na odległość - jego wady i zalety oraz wpływ na zmianę realizacji zajęć przedmiotowych, podejścia do technologii i więzi społeczne. Na zakończenie odbył się zapierający dech w piersiach pokaz „Laser – potęga światła”.

     • DZIEŃ OTWARTY LICEUM

      Data publikacji: 20.04.2022

      Spotkanie informacyjne dla kandydatów - absolwentów szkół podstawowych i ich rodziców odbędzie się w formie on-line, a nie stacjonarnie, jak wcześniej przewidywaliśmy. Termin Dnia Otwartego nie ulega zmianie, czyli środa, 27 kwietnia 2022 r. o godz. 18. Udostępniamy link do spotkania: https://tiny.pl/98255. Serdecznie przepraszamy za zmianę niezależną od nas.

   • Kontakt

    • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
    • ul. Sienna 53
     00-820 Warszawa
     Poland
    • (22) 620 82 60,
     (22) 620 47 74
    • (22) 620 47 74
    • XIILOimHSienkiewicza
  • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line