• Aktualności

     • Dzień otwarty

      Wczoraj odbył się również dzień otwarty, na którym uczniowie obecnych klas ósmych mogli zapytać nas o wszystko, poznać swoich przyszłych wychowawców (widoczni na zdjęciu) oraz zwiedzić szkołę. Dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszą ofertą i do zobaczenia we wrześniu!

     • Zawody pływackie

      Za nami Dzielnicowe Zawody Pływackie  dla Uczniów i Nauczycieli Liceów Wolskich o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola. Nasza ekipa zajęła 2 miejsce. W zawodach brały udział drużyny aż 9 wolskich liceów. Zawody objawiły wiele telentów, a nasi uczniowie i nauczyciele zyskali pseudonimy takie jak "rekin" czy "barakuda". Bardzo dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom!

       

     • Robótki ręczne

      W ramach licytacji WOŚP jedna z nagród była nauka robienia własnego szalika z p. Skoczeń Nagroda została odebrana. Efekty będziecie mogli podziwiać w sezonie jesiennym. 

     • Muzeum techniki

      W dniu 20.04 klasa 1e zwiedzała Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie. Uczniowie mogli miedzy innymi poznać wkład Polaków w światowe dziedzictwo techniczne i naukowe, poznać historię transportu, oraz komputerów. 

     • Migawki z wycieczki Ryga Tallin Sztokholm Wilno

      W ubiegłym tygodniu klasa 1C oraz 2C zwiedziły aż cztery kraje w czasie intensywnej wycieczki. Na początku 1 i 2 dnia odwiedziliśmy średniowieczną Rygę i zwiedziliśmy Stare Miasto. Po całonocnym rejsie do Szwecji, dnia 3 powitał nas Sztokholm z historyczną dzielnicą Gamla Stan położoną na 4 wyspach. Odwiedziliśmy tam też Pałac Królewski oraz muzeum Vasa. Po kolejnej nocy spędzonej na promie, 4 dnia wróciliśmy do Tallina na zwiedzanie kolejnych atrakcji na Starym Mieście. 5 dnia zameldowaliśmy się w Wilnie, gdzie pośród wielu atrakcji odwiedziliśmy takie perełki jak dom Adama Mickiewicza, Ostrą Bramę oraz cmentarz na Rossie, jedną z 4 narodowych nekropolii gdzie pośród wielu zasłużonych dla naszego narodu spoczywa serce marszałka Józefa Piłsudskiego. Pogoda dopisała, sztormu nie było. 

       

     • Dzień otwarty

      Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas ósmych na dzień otwarty w naszym liceum, który odbędzie się 26 kwietnia  2023 o godzinie 18:00 w salach 1-2 na parterze. Po spotkaniu z Panią Dyrektor prosimy o udanie się do poszczególnych sal, zgodnie z wywieszonym na terenie szkoły grafikiem. Zapraszamy!

     • Olimpiada Zwolnieni z Teorii

      21. kwietnia Finalistki Olimpiady Zwolnieni z Teorii – Małgorzata Góra i Kinga Podgórska z klasy 3d, wzięły udział w Wielkim Finale, który odbył się na Warszawskim Torze Wyścigów Konnych. W mijającym roku szkolnym uczennice zrealizowały projekt społeczny Świadomi Prawa, który miał na celu propagowanie wiedzy oraz zwiększanie świadomości prawnej wśród młodych ludzi. Dziewczęta przeprowadziły serię warsztatów w kilku warszawskich liceach oraz zorganizowały prelekcje i wykłady na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW oraz w mediach społecznościowych.

      Serdecznie gratulujemy Małgosi i Kindze sukcesu i życzymy powodzenia w realizacji dalszych planów związanych edukacją prawną. 

      Opiekunką uczestniczek Olimpiady Zwolnieni z Teorii jest p. Małgosia Dziubińska 

     • Nad Wisłą

      W miniony czwartek, korzystając z pięknej pogody, klasa 1b (mat-geo-ang) wybrała się nad Wisłę na zajęcia plenerowe poświęcone rzekom Europy oraz Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Wisły. W pierwszej części zajęć, podczas przerw w spacerze po Bulwarach, wybrani uczniowie podzielili się zgromadzoną przez siebie wiedzą dotyczącą rzek z resztą klasy, a w drugiej, młodzież aktywnie integrowała się podziwiając przyrodę, zażywając ruchu oraz relaksując się na prawym brzegu Wisły. Kontynuacją zajęć będą lekcje angielskiego zadedykowane rzekom w USA.

     • #sprzątamydlaPolski

      2d podjęła się dziś sprzątania terenu zielonego przy Rondzie ONZ, w ramach akcji #SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów 

     • Podziękowania

      W dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość wręczenia podziękowań dla uczniów wolskich szkół, którzy wzięli udział w debacie "Quo Vadis Młody człowieku?". Nagrody ufundowała p. Grażyna Orzechowska- Mikulska, zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Wola m.st.Warszawy, a rozdała je p. Dyrektor Elżbieta Wysmołek

     • Oficjalne obchody 80-tej rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

      Z okazji 80-tej rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim nasza szkoła była miejscem podniosłych wydarzeń. Dnia 18 kwietnia 2023, pod murem getta zostały złożone wieńce upamiętniające Powstanie, a następnie odbyło się uroczyste otwarcie Ogrodu Pamięci i Integracji przy Murze Getta Warszawskiego, który mieści się między naszą szkołą, a CXIX Liceum Ogólnokształcącym im. Jacka Kuronia. Wydarzenie uświetnił również występ wokalny naszych uczennic, których przepiękne wykonania piosenek “Warszawo ma” oraz “Mein Jidische Mame”. wprowadził gości w nastrój zadumy. Zgromadzeni mogli również wysłuchać przemówień oraz tradycyjnych żydowskich modlitw. 

      Swoją obecnością obchody uświetnili p. Krzysztof Strzałkowski (Burmistrz dzielnicy Wola), p. Grażyna Orzechowska-Mikulska (Zastępczyni Burmistrza), p. Wojciech Lesiuk (Zastępca Burmistrza), p. Adam Hać (zastępca Burmistrza), p. Robert Rafałowski (Zastępca Burmistrza), p. Karolina Malczyk (Dyrektor Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń), radni Dzielnicy Wola: p. Urszula Kęcik- Staniszewska (Wiceprzewodnicząca Rady), p. Adam Matusik oraz p. Wojciech Bartnik, p. Michael Schudrich (Naczelny Rabin Polski) wraz z małżonką, p. Magdaleną Dorosz-Schudrich, p. Izabella Jasińska (Zastępczyni Dyrektora Biura Kultury m.st. Warszawy), p. Grażyna Majer (Zarząd Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie), p. Jason Isaacson (Dyrektor Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego), dr Sebastian Rejak (Dyrektor Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego na Europę środkową), p. Thomas Kahn (Współprzewodniczący Zarządu Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego) i p. Richard Cohen (Współprzewodniczący Zarządu Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego). Obecni byli również p. Jadwiga Gałązka (Stowarzyszenie “Dzieci Holocaustu”) p. Jan Okulicz-Kozaryn (Stowarzyszenie “Dzieci Holocaustu”), p. Marian Kalwary (Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej), p. Hanna Wróblewska (Zastępczyni Dyrektora Muzeum Getta Warszawskiego) oraz p. Teresa Wesołowska (Dyrektor CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia w Warszawie). Modlitwę przeprowadził Kantor p. Symcha Keller, a uroczystość poprowadził p. Andrzej Krusiewicz. 

      Symbolicznego przecięcia wstęgi i tym samym otwarcia Ogrodu Pamięci i Integracji przy Murze Getta Warszawskiego dokonali przedstawiciele zarządu Dzielnicy Wola, Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, instytucji oraz p. Dyrektor Elżbieta Wysmołek. Na uroczystości byli również obecni przedstawiciele mediów

      W wydarzeniu wzięli również udział przedstawiciele społeczności szkolnej, uczniowie z klas II i III oraz okoliczni mieszkańcy

      Ogród Pamięci będzie dostępny dla odwiedzających codziennie po zakończeniu lekcji w szkole. Szczegółowy regulamin korzystania z miejsca dostępny jest w naszej szkole. 

     • 80-ta rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

      Dziś 80-ta rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Nasza szkoła zorganizowała apelem pod Pomnikiem Muru Getta, gdzie złożyliśmy symboliczne żonkile oraz uczciliśmy pamięć o poległych Powstańcach minutą ciszy. Nasi wolontariusze biorą także udział w Akcji Żonkil 

     • Odwołane zebranie i dzień otwarty

      ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​


      Informujemy że z uwagi na 80-tą rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim zebranie w dniu 19.04.2023 jest odwołane. Grono pedagogiczne pozostaje do Państwa dyspozycji indywidualnie, po uprzednim kontakcie. Dziękujemy za wyrozumiałość 
     • Akcja upcyklingu

      Wiecie czym jest upcykling? Wyjaśniamy zatem:

      Upcykling to metoda recyklingu polegająca na wykorzystania zużytych przedmiotów do stworzenia nowego, z inną funkcją. Jest bardziej kreatywnym podejściem do użycia odpadów, aby dbać o środowisko. Dzięki upcyklingowi możemy uzyskać nowe przedmioty które można użyć następnie w życiu codziennym, tak aby zredukować także koszty. Jest więc to dobra metoda, aby zredukować domowe wydatki. Chyba warto spróbować! 

      Przyłączcie się do naszej akcji. Zbiórka rzeczy w dniach 13-21 kwietnia. Co można przynieść? Książki (bez podręczników i encyklopedii), płyty CD i DVD, planszówki i puzzle, ubrania i buty, zabawki, biżuterię, dekoracje, poduszki, kosze, pojemniki. 

     • Quo Vadis młody człowieku?

      Prezentujemy fotomigawki z wczorajszej debaty pt. "Quo Vadis młody człowieku. Wolskie rozmowy o edukacji przyszłości", ktorą Nasza szkola wspołorganizowała. Gospodynią uroczystości, pomysłodawczynią i główną organizatorką była p. Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca Burnimistrza Dzielnicy Wola. wydarzenie zorganizowano we współpracy z Wydziałem Oświaty i Wychowania Dzielnicy Wola reprezentowanym przez p. Mariolą Zielińską - Naczelnik Wydziału. 

      Z naszej strony debatę współprowadził p. Piotr Zieliński, a brali w niej udział uczniowie wolskich szkół oraz znamienici goście, między innymi, p. Joanna Gospodarczyk - Dyrektor Biura Edukacji m.st. Warszawa, jak również przedstawiciele instytucji takich jak Mazowieckie Obserwatorium Rynku Pracy, oraz Poradnie psychologiczno - pedagogiczne.

      Dziękujemy za merytoryczną i bardzo ciekawą dyskusję dotyczącą przyszłości edukacji, która odbyła się w gościnnych progach Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego. 

     • Zapraszamy do udziału w XI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Ich Dziedzictwie Kulturowym

      Etap Szkolny - zawody I stopnia (test zamknięty dotyczący wiedzy o Australii) Termin przeprowadzenia I etapu: 19 maja 2023 r. o godz. 8.00. Czas trwania eliminacji to 45 minut. Do dnia 5 maja 2023 r. proszę o zgłoszenia bezpośrednio do Janusza Piroga.

      Finał konkursu - zawody II stopnia (wiedza na temat Australii) Finał zostanie przeprowadzony w dniu 13 czerwca 2023 r. w XII Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza o godz. 12.00 (w przypadku zmiany terminu, informacje zostaną przesłane drogą elektroniczną do uczestników). Czas trwania tej części konkursu to około 90 minut.

      Szczegółowy harmonogram i regulamin dostępny na stronie internetowej Liceum w zakładce "konkursy" (STRONA GŁÓWNA/SZKOŁA/WSZKOLE/OSIĄGNIĘCIA/KONKURSY).

      Z poważaniem, Organizatorzy XI Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Ich Dziedzictwie Kulturowym.

     • Wizyta w Centrum Weterana

      Oto relacja z wycieczki do Centrum Weterana, która rozpoczęla się od poznania zadań Centrum i z systemem pomocy dla uczestników wojskowych misji zagranicznych funkcjonującym w Polsce.

      Urozmaiceniem wizyty było zwiedzanie Sali Tradycji połączone z wykładem na temat historii misji i operacji poza granicami państwa, w których od siedmiu już dekad biorą udział polscy żołnierze.

      Wizytę zakończyło złożenie 🕯 znicza pod Ścianą Pamięci, na której umieszczone są nazwiska wszystkich zmarłych i poległych podczas służby poza granicami kraju polskich żołnierzy oraz pracowników cywilnych wojska
  • Kontakt

   • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
   • ul. Sienna 53 00-820 Warszawa Poland
   • (22) 620 82 60, (22) 620 47 74
   • (22) 620 47 74
   • XIILOimHSienkiewicza
 • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line