• Aktualności

     • Konkurs recytatorski

      Jagoda Pióro i Igor Albera z klasy 1b wzięli dziś udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej. Z dumą ogłaszam, że Jagoda, recytując "Portret kobiecy", zajęła 3 miejsce. Brawo.

      Wspaniałe wieści przekazuje dumna polonistka, p. S. Orłowska 

     • Akcja wolontariuszy

      Kochani! dzięki pracy wielu wspaniałych klas, które przygotowały pierniczki i ozdoby świąteczne oraz pomocy ,tych którzy piekli ciasta nasz szkolny wolontariat zebrał prawie 1300 zł. To powoli na zakupienie darów dla potrzebujących. A dziś i w poniedziałek zapraszają na sprzedaż pierników 🌲🎅🎉

     • 2b na magicznej lekcji

      Czy termometry mogą kłamać? Czy obiektywnie patrzymy na świat? Czy masz dobrą pamięć? Uczniowie 2b mieli okazję znaleźć odpowiedź na te i inne pytania dotyczące naszego mózgu poszukując empirycznych dowodów podczas zwiedzania wystawy ‘Umysł przyłapany’ w ramach Magicznej Lekcji zorganizowanej przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka okazała się doskonałym wstępem do planowanej wizyty w CNK. 

      Wyjście zorganizowała p. M. Dziubińska, a opiekunką był p. I. Biernacka 

     • I debata półfinałowa

      Grudzień, jak zawsze, wita nas debatami. W dzisiejszej, pt. "Czy wiek uprawniający do głosowania powinien być obniżony do 16 lat?" Udział wzięły klasy 1A (Propozycja) i 1D (Opozycja). Serdecznie gratulujemy wygranej Opozycji. 

      W kolejnej debacie zmierzą się klasy 1B i 1C

     • Zebrania klasowe

      Data publikacji: 2023-12-04

      W najbliższą środę, 6 grudnia 2023 r. odbędą się zebrania klasowe. Spotkania z wychowawcami klas 1a, drugich (oprócz 2e), trzecich i czwartych rozpocznie się o godz. 17:00, zaś klas pierwszych (oprócz 1a) i  2e o godz. 17:30. Od 17:30 zapraszamy również na spotkania z nauczycielami uczącymi w poszczególnych klasach wg harmonogramu wywieszonego na terenie szkoły. Jest to ostatnie zebranie z rodzicami przed klasyfikacją śródroczną.  

     • Dzień Wolontariusza

      Nasi wolontariusze uczcili Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Multikinie Młociny.

      Dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom oraz p. M Stroińskiej. 

     • Różne oblicza Picassa

      Rysunek, ceramika a pomiędzy tym wszystkim klasa 1e przeniesiona w świat artysty podczas lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym.

      Wyjście zorganizował p. W. Pietrzykowski 

     • Rozdanie nagród

      Jeszcze kilka zdjęć z rozdania nagród za plakaty antynikotynowe i zwycięski projekt Kacpra P.

      II miejsce Zofia A

      III miejsce Filip R

     • 3a i Młoda Polska

      We wtorek, 28.11, klasa 3a na lekcji w Muzeum Narodowym sprawdzała, czy sztuka w Młodej Polsce jest rzeczywiście różnorodna.

      Wyjście zorganizowała p. S. Orłowska, a opiekunem był p. P. Zieliński 

     • Profilaktyka palenia tytoniu

      Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypada co roku w trzeci czwartek listopada, w naszej szkole odbyła się akcja "Łakoć zamiast papierosa". Z tej okazji uczniowie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Warszawie. Tematem zajęć była szkodliwość palenia tytoniu oraz e-papierosów. Zorganizowany został konkurs na najciekawszy plakat antynikotynowy, zakończony wręczeniem nagrody za najlepszą pracę. Wśród społeczności szkolnej rozdawano ulotki z treściami profilaktycznymi. Dodatkowo nasi Uczniowie i Pracownicy mogli poczęstować się jabłkami, które w tym dniu stały się symbolem wyboru zdrowia.

      W projekt zaangażowane były p. K. Suwara i p. A. Sajdak, a zwycięzców konkursu znajdziecie w ogłoszeniach na Librusie

     • Zbiórka żywności

      W piątek uczennice naszej szkoły wzięły udział w akcji Banku Żywności pod hasłem "Święta godne a nie głodne", której celem jest zbiórka żywności, by ludzie potrzebujący nie musieli przeżywać świąt przy pustym stole. Uczennice rozdawały ulotki oraz pakowały podarowane produkty dla organizacji, którym pomaga Bank. Dziękujemy Zuzi, Kindze, Weronice i Oli za reprezentowanie naszej szkoły. Akcję zorganizował Szkolny wolontariat 

     • Warsztaty tańca w Wilanowie

      Czy można uczestniczyć w lekcjach polskiego tańcząc? 2b na własnej skórze przekonała się, że tak! Uczniowie spędzili wczoraj kilka godzin na sarmackim dworze. Poznali historię letniego pałacu w Wilanowie, zwyczaje polskiej szlachty, symbolikę pałacowych wnętrz i rytuał ceremonii pogrzebowych. A przede wszystkich w strojach z epoki spróbowali XVII - wiecznego tańca. Układ zatem na studniówkę mają gotowy 🙂. 

      Wyjście zorganizowała p. A. Wróblewska 

     • Projekt młodopolski - podsumowanie

      Literacką kawiarnią zakończyliśmy nasz projekt Młodopolski wehikuł czasu. Szkolne sale zamieniły się w Jamę Henrykową, w której klasa 3d podsumowała efekty swojej pracy. Na wszystkich czekała mała gastronomia, nie zabrakło  również poezji, sztuki i ciekawych wystąpień na temat mody końca wieku i  warszawskich miejsc spotkań bohemy artystycznej. Zielone balony przypominały o humorze, którego nigdy nie może zabraknąć. 

      Opiekę nad tym arcyciekawym projektem sprawowała wspaniała p. A. Wróblewska 

     • Nasza szkoła na festiwalu teatralnym

      Nazwaliśmy się "Heńka" i dziś wystąpiliśmy z naszym spektaklem "Zaduszki romantyczne" w Liceum Hoffmanowej na Festiwalu Małych Form Teatralnych "12 Minut".

      Opiekunką szkolnej grupy teatralnej "Heńka" jest p. S. Orłowska 

     • Niewidzialna wystawa

      Ciekawi świata uczniowie klasy 2B przenieśli się w rzeczywistość osób niewidomych zwiedzając Niewidzialną Wystawę. Odkrywanie kolejnych interaktywnych ekspozycji w ciemnych salach była doskonałą okazją doświadczenia tego co nas otacza z wyłączeniem zmysłu wzroku oraz lekcją lepszego zrozumienia trudności, z jakimi na co dzień zmagają się osoby niewidome.

      Wyjście zorganizowała p. M. Dziubińska 

     • Zbiórka nakrętek

      W dniach 13-15.11 w naszej szkole odbyła się Akcja „zakrętki”

      Zebraliśmy ponad 42 kg zakrętek, a w akcję zaangażowało się tylko 11 klas. 

       

      Bezapelacyjnie wygrała klasa 2c 14.8 kg, ale i 2a nie była dużo gorsza 11.6 kg Wyniki pozostałych klas:

      1a 3.3 kg         

      2e 2.5 kg           

      1c 2.1 kg           

      2b 2.1 kg           

      3a 1.9 kg           

      4a 1.3 kg         

      1e 1.2kg           

      3b 1.2kg           

      2d 0.6 kg 

      Zakrętki zostaną przekazane Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

     • Sadzimy irysy

      W dniu 17 listopada wolontariusze wsadzili przed szkołą cebulki irysów. Cebulki zostały zakupione za symboliczną złotówkę i rozprowadzone na terenie szkoły. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problemy związane z chorobami Alzheimera i cukrzycy oraz wsparcie osób chorych, ich rodzin i opiekunów, profilaktyki i terapii zajęciowej dla osób dotkniętych tymi chorobami.

      Akcję zorganizowała Fundacja Bona Fide W Dobrej Wierze  oraz nasi wolontariusze, wrazz opiekunką, p. M. Stroińską. 

  • Kontakt

   • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
   • ul. Sienna 53 00-820 Warszawa Poland
   • (22) 620 82 60, (22) 620 47 74
   • (22) 620 47 74
   • XIILOimHSienkiewicza
 • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line