IB w Kampinoskim Parku Narodowym. Szlakiem przez mokradla, łegi, las sosnowy do Muzeum - Miejsce Pamięci - Palmiry.
Opiekę sprawowały p. E.Homa i p. S. Orłowska
IB w Kampinoskim Parku Narodowym. Szlakiem przez mokradla, łegi, las sosnowy do Muzeum - Miejsce Pamięci - Palmiry.
Opiekę sprawowały p. E.Homa i p. S. Orłowska
Obszerniejsza relacja z wycieczki do Berlina przed Wami. Oprócz obowiązkowych punktów na mapie stolicy Niemiec takich, jak Checkpoint Charlie, Brama Brandenburska, pałac Charlottenburg, Bundestag i fragmenty muru, 3a miała również czas na znalezienie w sobie dziecka.
Wycieczkę zorganizował p. P. Zieliński, a opiekę sprawowały p. M. Stroińska i p. M. Korzeniewski, z pomocą naszej absolwentki Magdy, której serdecznie dziękujemy za wspaniałe oprowadzanie po mieście.
W mijającym semestrze klasa 2a (mat-fiz-inf) uczestniczyła w cyklu wykłady na Wydziale Fizyki. W marcu uczniowie wzięli udział w wykładzie „Prawo Archimedesa wokół nas”, podczas którego odkryli między innymi, że siła wyporu działa na nas również w powietrzu (sic!), ale znika w warunkach nieważkości. Badali też, jakie ciała toną w wodzie, a jakie nie i wyjaśniali, od czego to zależy, a także wyznaczali wartość siły wyporu w wodzie. W minioną środę natomiast wysłuchali wykładu pt. „Magnetyzm wokół nas”, podczas którego dowiedzieli się, co jest źródłem pola magnetycznego, jakie są jego własności i co się stanie, gdy będziemy zmieniać pole magnetyczne. Ponadto mieli okazję zaobserwować jak zachowują się w polu magnetycznym różne ciała (ferromagnetyki, paramagnetyki i diamagnetyki) i jak to można wyjaśnić. Wykłady okazały się doskonałym uzupełnieniem materiału realizowanego na co dzień podczas lekcji fizyki.
Torunia jeszcze w tym roku nie było! ID zatem tropi ślady Krzyżaków, Kopernika, gotyku i piernika.
Opiekę na wycieczce sprawowały p. A. Wróblewska i p. E. Homa
3a wraz z p. Zielińskim przesyłają pozdrowienia z Berlina, gdzie mają właśnie chill na Tempelhof i spotkanie z naszą absolwentką, dzięki której udało się odkryć sekrety Berlina. Obszerniejsza relacja z wycieczki, po powrocie.
Integracja klasy 1e z dużą dawką wiadomości geograficznych i dotknięciem historii towarzszącej Kampinoskiemu Parku Narodowemu. Obowiązkowym miejscem planu wędrówki były Palmiry.
Wycieczkę zorganizował p. W. Pietrzykowski, a opiekę sprawowała p. E. Szyk
Jak połączyć świat mitów z poezją Cypriana Norwida? Można pójść do Muzeum Literatury, tak jak klasa 2d.
Wyjście zorganizowała p. S. Orłowska
3b ćwiczy dziś na strzelnicy AWF.Opiekunami są p. M. Cieśliński i p. P. Rongies
W piątek naszą szkołę odwiedziło Stowarzyszenie Precedens, które w trakcie warsztatów w 3d zachęcało do aktywności społecznej, na przykład na terenie Warszawy. Dziękujemy za pokazanie wielkich możliwości zaangażowania społecznego i samorządowego.
Klasa 3c pozdrawia z Dnia Otwartego na SGGW
Data publikacji: 2024-05-16
W najbliższą środę, 22 czerwca 2024 r. odbędą się zebrania klas I i II (godz. 17:00) i III (godz. 18:00). Po spotkaniach z wychowawcami zapraszamy na Dzień Otwarty. Jest to ostatnie zebranie w tym roku szkolnym z proponowanymi ocenami rocznymi. Ponadto o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Dyrekcji z przedstawicielami Rad Rodziców klas III w sprawie organizacji studniówki.
Męska drużyna stanęła na podium rozgrywek dzielnicowych z apetytem i możliwościami na więcej co udowodnimy w kolejnych edycjach. A pierwszy raz w historii LO naszą społeczność reprezentowała drużyna dziewcząt. Oba składy potwierdziły, że kluczem do sukcesu jest Drużyna. Gratulujemy i cieszymy się właśnie z postawy koleżeńskiej, fair-play przez co śmiało możemy o sobie mówić jak o Drużynie Sienkiewicza. Pozdrowienia dla wszystkich fanów Sienkiewicza i piłki nożnej.
Korzystając z uroków kwietniowej aury klasa 2b spędziła kilka dni nad Bałtykiem. Odwiedziliśmy takie nadmorskie perełki jak Gdyńskie Akwarium, Kamienną Górę czy Fokarium w Helu. Udaliśmy się w rejs zabytkowym galeonem, odkryliśmy uroki gdańskiego Głównego Miasta wraz z przemiłą Panią Danutą - przewodniczką oraz odbyliśmy podróż w czasie - do Solidarnościowych, ale również jednostkowych zmagań z komunistyczną władzą.
Gorąco wszystkim polecamy kierunek Pomorze:-)
Autorski wyjazd zorganizowała Małgorzata Dziubińska - wychowawczyni 2b
"Coś się kończy, coś zaczyna" - jak zawsze cytatem z "Wiedźmina" żegnamy kolejny rocznik absolwentów naszego Liceum. Przy tej okazji, przez głowę przebiegają wspomnienia z tych wspólnych lat. Ciężko się rozstawać, bo przecież przez ostatnie cztery lata widywaliśmy się codziennie, a teraz tak po prostu idziecie dalej.
Z dumą patrzymy na naszych absolwentów, życzymy im samych sukcesów, trzymamy kciuki za egzaminy maturalne, ale mamy pewność, że puszczamy w świat rocznik wspaniałych młodych ludzi. Niech ten świat stoi przed Wami otworem!
Dzisiaj, tuż po uroczystym zakończeniu roku klas maturalnych, podobnie jak w latach ubiegłych, delegacja klas IV z XII Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, wzięła udział w sadzeniu drzew w Parku Szymańskiego.
Inicjatorem akcji jest Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, a sadzenie odbyło się już po raz szósty. Dzięki niej mieszkańcy naszej dzielnicy mają okazję wybrać się na spacery w kolejnym zalesionym fragmencie naszej zielonej dzielnicy.
Akcja jest wspaniałą okazją do podkreślenia więzi łączących absolwentów XII Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza z Wolą.
Uczniowie z klasy 1b zdobyli medale podczas Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży Debiuty "na Brożka". Jagoda Pióro wyrecytowała i wytańczyła srebrne krążki, a Igor Albera wyśpiewał złoto. Gratulujemy!
Nad przygotowaniem uczniów czuwała p. S. Orłowska.
W kwietniu nasi uczniowie zwiedzili aż cztery kraje w czasie intensywnej wycieczki. Dzień 1 to średniowieczna Ryga, jedno z najbardziej zielonych miast europejskich. Stare Miasto, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, oszałamia śladami secesji. Dzień drugi upłynął na zwiedzaniu urokliwego Tallina. Po nocy spędzonej na promie, 3 dnia powitał nas Sztokholm z Pałacem Królewskim, spacerem po Gamla Stan, zwiedzaniem Zamku Królewskiego oraz wizytą w Muzeum Vasa, czyli statku, mierzącego aż 52 metry wysokości. Po obowiązkowej cynamonce i kawie, czyli szwedzkiej fice, 4 dnia wróciliśmy do Tallina na zwiedzanie kolejnych atrakcji, aby 5 dnia zameldować się w Wilnie, gdzie odwiedziliśmy dom Mickiewicza, grób Piłsudskiego i Ostrą Bramę. Niektórzy uczestnicy wycieczki twierdzili nawet, że to właśnie Wilno najbardziej zawróciło im w głowie. Pogoda dopisała, a Bałtyk nie przewidział dla nas sztormu.
Na drugiej dzisiejszej wycieczce 3d odwiedziła galerię sztuki TEST, gdzie napisała nawet własny manifest artysty i wykonała dzieło sztuki.
Wycieczkę zorganizowała p. A. Wróblewska, a opiekunką była p. A. Straszewska
A. Straszewska Spotted: 3d wychodząca dzisiaj na dwie wycieczki. Pierwszą z nich była wizyta w ZTM Warszawa, gdzie dyskutowaliśmy na temat nowych inwestycji, dowiedzieliśmy się wszystkiego o budowie kolejnych linii metra. Poznaliśmy odpowiedź na pytanie, czy komunikacja miejska będzie kiedyś darmowa i jak wygląda schemat zarządzania ruchem w przypadku jakiegokolwiek wypadku.
Wycieczkę zorganizowała p. A. Straszewska
Niezawodna 3d jak co roku sprząta świat. Meldujemy, że ulice Sienna, Żelazna i Złota są już wolne od śmieci. #sprzatamydlapolski #sprzątamydlapolski
Powered by aSc EduPage