• Aktualności

     • Finał XII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

      Finał XII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Ich Dziedzictwie Kulturowym. Tym razem zmagania dotyczyły Nowej Zelandii. Nasi uczniowie zdobyli zaszczytne: 1 miejsce (Bartosz Florczak, 3A) oraz 2 miejsce (Susana Weiss, 2D). Gratulujemy i jednoczenie już teraz zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną edycję konkursu za rok, tym razem dotyczącą wiedzy o Kanadzie.

     • Śladami Powstania listopadowego

      W dniu 05.06 klasa 2e odbyła spacer po Łazienkach Królewskich, śladami Powstania listopadowego.  Organizatorem oraz przewodnikiem była Pani Ewa Homa. Opiekę sprawował p. P. Rogowski. 

     • Nagroda teatralna

      Najpierw godzinami ćwiczyliśmy...Potem wzięliśmy udział w konkursie teatralnym...A dziś odebraliśmy nagrodę.

      Serdecznie gratulujemy!!!

     • Co każdy obywatel wiedzieć powinien, czyli z wizytą w Sądzie Okręgowym na Woli

      Główną sprawą na wokandzie było dzisiaj postępowanie dotyczące Marii B. W rozprawie uczestniczyli uczniowie klasy 2b, którzy pod czujnym okiem Pana Sędziego nie tylko wcielili się w role poszczególnych uczestników rozprawy, ale przede wszystkim poszerzyli wiedzę na temat funkcjonowania Temidy, rodzajów sądów oraz spraw sądowych, zapoznali się z historią Sądu Okręgowego przy alei „Solidarności” oraz, jak przystało na klasę geograficzną, poznali pochodzenie geologiczne materiałów wykorzystanych przy budowie i  wykończeniu zwiedzanego gmachu.

       

      Nad wycieczką czuwała p. M. Dziubińska

     • Ogłoszenie nr 2

      Drodzy Uczniowie! Drodzy Absolwenci! 

       

      Jak co roku (od roku XD), zapraszamy wszystkich miłośników szeroko pojętych gier umysłowych do udziału w szkolnych zawodach, które odbędą się w ostatnim tygodniu roku szkolnego. 

       

      Harmonogram tegorocznych potyczek jest następujący: 

      • poniedziałek (17.06) - turniej BRAWL STARS (zespoły 3-osobowe) - zgłoszeniami zajmuje się Samorząd (czekajcie na info) godz. 10:30-12:00
      • wtorek (18.06) - turniej SZACHOWY (główne zawody ręka-głowa + dodatkowy turniej indywidualny) godz. 09:00-ok 12:00/13:00
      • środa (19.06) - warsztaty BRYDŻA SPORTOWEGO "od zera" + turniej par warsztaty: godz. 08:00-09:30, turniej: 10:00-12:30
      • czwartek (20.06) - spotkanie planszówkowe. cały dzień 08:00-14:30 (luźne spotkanie, bez zorganizowanej rywalizacji)

       

      Na uczestników czekają miłe niespodzianki, na zwycięzców nagrody!

       

      Zapraszamy w imieniu p. Piotra Zielińskiego, naszego masterminda stojącego za turniejem

       

     • Ogloszenie

      W imieniu Biblioteki szkolnej

      Bierzemy udział w akcji

      Ogólnopolskie Wybory Książek

      Podaj 3 tytuły ulubionych książek, które ostatnio czytałeś.

      Oddaj swój głos w Sienku, pomóż stworzyć ranking bestsellerów

      W poprzednich wyborach głosowało ponad 400 tysięcy dzieci i młodzieży.

      W szkołach ponadpodstawowych głosowało 110 807 uczniów, 

      którzy podali 1570 tytułów książek. 

       

      Oto pierwsza dziesiątka:
      1. 50 twarzy Greya *, James E. L., 13529 głosów.
      2. Wiedźmin: Saga o wiedźminie *, Sapkowski A., 6916 głosów.
      3. Gwiazd naszych wina, Green J., 6678 głosów.
      4. Igrzyska śmierci *, Collins S., 5942 głosów.
      5. Harry Potter *, Rowling J. K., 5375 głosów.
      6. Pieśń lodu i ognia *, Martin G. R. R., 5160 głosów.
      7. Hobbit czyli tam i z powrotem, Tolkien J. R. R., 5053 głosów.
      8. Władca Pierścieni *, Tolkien J. R. R., 3666 głosów.
      9. Uniwersum Metro 2033 *, Glukhovsky D., 3448 głosów.
      10. Zmierzch *, Meyer S., 2593 głosów.
      * - seria
       

      Najpopularniejsze tytuły kupimy do biblioteki szkolnej!

       

      Wybory odbędą się 

     • Spotkanie z Powstańcem

      W tym roku przypada 80 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Nasza szkoła już teraz włącza się w obchody tego jubileuszu.  Klasa I D wraz z wychowawczynią Aleksandrą Wróblewską uczestniczyła w spotkaniu z Janem Witkowskim, 93 -letnim powstańcem warszawskim, który podzielił się z nami swoimi wspomnieniami. Za tę wyjątkową lekcję historii dziękujemy Pani Monice Białkowskiej.

     • Kampinos

      IB w Kampinoskim Parku Narodowym. Szlakiem przez mokradla, łegi, las sosnowy do Muzeum - Miejsce Pamięci - Palmiry.

      Opiekę sprawowały p. E.Homa i p. S.  Orłowska

     • Berlin, nie tylko Alexanderplatz

      Obszerniejsza relacja z wycieczki do Berlina przed Wami. Oprócz obowiązkowych punktów na mapie stolicy Niemiec takich, jak Checkpoint Charlie, Brama Brandenburska, pałac Charlottenburg, Bundestag i fragmenty muru, 3a miała również czas na znalezienie w sobie dziecka. 

      Wycieczkę zorganizował p. P. Zieliński, a opiekę sprawowały p. M. Stroińska i p. M. Korzeniewski, z pomocą naszej absolwentki Magdy, której serdecznie dziękujemy za wspaniałe oprowadzanie po mieście. 

     • 2a na wydziale fizyki

      W mijającym semestrze klasa 2a (mat-fiz-inf) uczestniczyła w cyklu wykłady na Wydziale Fizyki. W marcu uczniowie wzięli udział w wykładzie „Prawo Archimedesa wokół nas”, podczas którego odkryli między innymi, że siła wyporu działa na nas również w powietrzu (sic!), ale znika w warunkach nieważkości. Badali też, jakie ciała toną w wodzie, a jakie nie i wyjaśniali, od czego to zależy, a także wyznaczali wartość siły wyporu w wodzie. W minioną środę natomiast wysłuchali wykładu pt. „Magnetyzm wokół nas”, podczas którego dowiedzieli się, co jest źródłem pola magnetycznego, jakie są jego własności i co się stanie, gdy będziemy zmieniać pole magnetyczne. Ponadto mieli okazję zaobserwować jak zachowują się w polu magnetycznym różne ciała (ferromagnetyki, paramagnetyki i diamagnetyki) i jak to można wyjaśnić. Wykłady okazały się doskonałym uzupełnieniem materiału realizowanego na co dzień podczas lekcji fizyki.

     • 1D w "Toronto"

      Torunia jeszcze w tym roku nie było! ID zatem tropi ślady Krzyżaków, Kopernika, gotyku i piernika.

      Opiekę na wycieczce sprawowały p. A. Wróblewska i p. E. Homa

     • Hallo aus Berlin

      3a wraz z p. Zielińskim przesyłają pozdrowienia z Berlina, gdzie mają właśnie chill na Tempelhof i spotkanie z naszą absolwentką, dzięki której  udało się odkryć sekrety Berlina. Obszerniejsza relacja z wycieczki, po powrocie.

     • W Kampinosie

      Integracja klasy 1e z dużą dawką wiadomości geograficznych i dotknięciem historii towarzszącej Kampinoskiemu Parku Narodowemu. Obowiązkowym miejscem planu wędrówki były Palmiry.

      Wycieczkę zorganizował p. W. Pietrzykowski, a opiekę sprawowała p. E. Szyk

     • Warsztaty dotyczące aktywności społecznej

      W piątek naszą szkołę odwiedziło Stowarzyszenie Precedens, które w trakcie warsztatów w 3d zachęcało do aktywności społecznej, na przykład na terenie Warszawy. Dziękujemy za pokazanie wielkich możliwości zaangażowania społecznego i samorządowego. 

     • Zebrania z rodzicami

      Data publikacji: 2024-05-16

      W najbliższą środę, 22 czerwca 2024 r. odbędą się zebrania klas I i II (godz. 17:00) i III (godz. 18:00). Po spotkaniach z wychowawcami zapraszamy na Dzień Otwarty. Jest to ostatnie zebranie w tym roku szkolnym z proponowanymi ocenami rocznymi. Ponadto o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Dyrekcji z przedstawicielami Rad Rodziców klas III w sprawie organizacji studniówki.

     • Piszemy piłkarską historię Sienkiewicza

      Męska drużyna stanęła na podium rozgrywek dzielnicowych z apetytem i możliwościami na więcej co udowodnimy w kolejnych edycjach. A pierwszy raz w historii LO naszą społeczność reprezentowała drużyna dziewcząt. Oba składy potwierdziły, że kluczem do sukcesu jest Drużyna. Gratulujemy i cieszymy się właśnie z postawy koleżeńskiej, fair-play przez co śmiało możemy o sobie mówić jak o Drużynie Sienkiewicza. Pozdrowienia dla wszystkich fanów Sienkiewicza i piłki nożnej.

     • 2B na Pomorzu

      Korzystając z uroków kwietniowej aury klasa 2b spędziła kilka dni nad Bałtykiem. Odwiedziliśmy takie nadmorskie perełki jak Gdyńskie Akwarium, Kamienną Górę czy Fokarium w Helu. Udaliśmy się w rejs zabytkowym galeonem, odkryliśmy uroki gdańskiego Głównego Miasta wraz z przemiłą Panią Danutą - przewodniczką oraz odbyliśmy podróż w czasie - do Solidarnościowych, ale również jednostkowych zmagań z komunistyczną władzą.  

      Gorąco wszystkim polecamy kierunek Pomorze:-)

      Autorski wyjazd zorganizowała Małgorzata Dziubińska - wychowawczyni 2b

  • Kontakt

   • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
   • ul. Sienna 53
    00-820 Warszawa
    Poland
   • (22) 620 82 60,
    (22) 620 47 74
   • (22) 620 47 74
   • XIILOimHSienkiewicza
 • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line