•                              AKTUALNOŚCI


     • Festiwal FAZA

      W ubiegły piatek zespół teatralny reprezentujący naszą szkołę "Heksagon teatralny" wystąpił na kolejnej edycji Festiwalu FAZA, zorganizowanym przez XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Warszawie.

     • Konkurs Języka Angielskiego FOX

      28. marca pięćdziesięcioro uczniów naszego liceum przystąpiło do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX. Zadaniem uczniów było rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Część zadań dotyczyła również znajomości obowiązkowej lektury – ta część Konkursu miała na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty „spotykają się" w literaturze.

     • Kolejna akcja wolontariatu

      W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny razem z Fundacją Świat na Tak wolontariusze XII LO razem z opiekunem Małgorzata Stroińską - Staudt świętowali Dzień na Tak i sprzątali Park Młociński. Po wiosennych porządkach czekało na nas, przygotowane przez naszych wolontariuszy ognisko ze wspaniałymi kiełbaskami. Pomimo zmiennej pogody bawiliśmy się wspaniale, na naszym zdjęciu pojawiła się sama pani prezes Fundacji Świat na Tak Joanna Fabisiak i pani burmistrz dzielnicy w której odbywała się akcja.

     • Akcja krwiodawstwa

      Jak co roku, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, obyła się u nas akcja krwiodawstwa. Udział zadeklarowały 22 osoby, finalnie krew oddało 12, co jest tegorocznym rekordem wśród warszawskich szkół. Dodatków, p Mateusz Cieśliński, honorowy krwiodawca z kilkuletnim stażem, otrzymał odznaczenie za oddanie w sumie 25 litrów krwi. Czekamy na Was za rok!

     • Dzień z informatyką na Uniwersytecie SWPS

      Dzień z Informatyką na Uniwersytecie SWPS

      W miniony piątek klasa 2a (matematyczno-fizyczno-informatyczna) wzięła udział w Dniu z Informatyką na Uniwersytecie SWPS. Uczniowie mieli okazję poznać ogólne zasady funkcjonowania Uczelni oraz program studiów na wydziale Informatycznym, jak również poczuć akademickiego ducha od kuchni podczas zwiedzania kampusu -zaglądania do auli, sal, laboratoriów komputerowych oraz studenckiej kantyny.

     • Bedminton

      W ramach WOŚP, Kuba i Franek wylicytowali grę w badmintona🏸 z p. Sylwią Orłowską i p. Piotrem Zielińskim. Gra była bardzo udana 🏅🥈💪

     • Gra Miejska

      Dwie drużyny XII LO godnie reprezentowały szkołę w Grze Miejskiej „W Szeregach Niezłomnych”, której patronował Instytutu Pamięci Narodowej. Wydarzenie utrwalające pamięć o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego oraz represjonowanych przez ówczesne władze żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych było żywą lekcją historii, w której nasi uczniowie odnaleźli się doskonale zajmując odpowiednio III i VI miejsce wśród wolskich szkół.

     • 2c i Norblin

      Nasza szkoła znajduje się na Woli i w związku z tym staramy się poznać najbliższą okolicę. Tym razem klasa 2c wybrała się na zwiedzanie odnowionej Fabryki Norblina.

     • Szkolny Wolontariat informuje

      Szkolny Wolontariat informuje: 1) Końcowa kwota zebrana na 31.Finale WOŚP to zawrotne:86707.60 PLN+ 10220.00 PLN (eskarbonki)= 96927,60 zł Dziękujęmy!!!

      2) Nasza szkoła bierze udział w grze charytatywno-ekologicznej Wyścig PO koronę MOCY. Gra ma formę zbiórki niepotrzebnych przedmiotów. Akcja odbędzie się na rzecz Fundacji Siłą Rzeczy, która prowadzi na warszawskim Bródnie sklep charytatywny Sklepowisko. Zbiórka dotyczy rzeczy używanych, które są w dobrym stanie: ubrań, książek, zabawek, akcesoriów szkolnych, ale też kuchennych czy elementów wyposażenia wnętrz, mebli. Oczywiście nowe przedmioty też są mile widziane.. Więcej informacji wkrótce!

     • 1E na spektaklu

      W dniu 10.02.2023 Klasa 1e uczestniczyła w spektaklu "Wszechmocni w sieci" w Teatrze Kamienica. Sztuka porusza problem przemocy w cyberprzestrzeni oraz zmusza widza do refleksji na temat swojego zachowania. Edukacja w zakresie cyberprzemocy jest dla nas szczególnie ważna.

     • Wizyta w Sejmie

      Z cyklu "takie tam w sejmie" - w ramach podziękowań za pomoc Fundacji Świat na Tak, nasi wolontariusze, wraz z opiekunką, p. Stroińską zostali w ostatni piątek zaproszeni na wycieczkę do Sejmu.

     • Ubierz się jak na stok

      Przed nami feryjne wyjazdy na stoki narciarskie, ale musimy się do nich przygotować. Z pomocą przyszedł nasz niezawodny Samorząd , organizując akcję "ubierz się jak na stok narciarski". W ostatni piątek w naszym LO zapanowały stylówki APRES SKI.

     • 31. Finał WOŚP

      Kilka migawek z wczorajszego, 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasz sztab nr 3386 zebrał ponad 86 tysięcy, co przebija ubiegłoroczną kwotę. Dziękujemy wolontariuszom za mega profesjonalizm, energię i zapał oraz p. Małgosi Stroińskiej i całemu sztabowi, z jego szefem Mateuszem na czele za organizację. Graliśmy z WOŚP już po raz 9!

     • Licytacja WOŚP

      Za nami licytacja WOŚP, dzięki Wam uzbieraliśmy 3490 zł. Wśród wylicytowanych fantów, oprócz gadżetów WOŚP, były takie rarytasy jak: wycieczki od nauczycieli, nauka salsy, ręcznie robione przedmioty, turniej planszówek, czy gra w squasha. Dziękujemy Michałowi Brzozowskiemu z 4d za mistrzowskie prowadzenie licytacji.

     • Finałowa debata

      Sezon tegorocznych debat sienkiewiczowskich dobiegł końca. W finałowej debacie 1d (Propozycja) dyskutowała z 1c (Opozycja) na temat "Czy Polska powinna inwestować w energię atomową?". Tytuł najlepszych dyskutantów uzyskała Opozycja. Obie klasy będą organizować przyszłoroczne debaty. Dziękujemy p. Kadejowi za ten cykl, komisji, czyli 2c i 2d za sędziowanie, oraz marszałkowi Andrzejowi, a także Wiktorowi za mega profejsonalne szefowanie komisji.

     • "Ośmiu ..." w II etapie konkursu STEM PW

      Data publikacji: 2023-01-16

      W ostatnią sobotę, 14 stycznia 2023 r. odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu STEM PW obejmujący trzy przedmioty ścisłe: matematykę, fizykę i informatykę.

      Po zmaganiach szkolnych w połowie października 2022 r. aż 8 uczniów naszej szkoły z klas matematyczno-fizyczno-informatycznych zakwalifikowało się do etapu międzyszkolnego rozgrywanego w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Tym samym nasi uczniowie znaleźli się w gronie licznie reprezentowanych renomowanych szkół warszawskich oraz z województw pomorskiego i mazowieckiego. To duży sukces zważywszy, że w I etapie (szkolnym) rozwiązywali niełatwy test, w którym jedna błędna odpowiedź powodowała utratę punktów.

     • Szkolimy się

      W piątek 13-tego, mamy dobre wieści: drodzy uczniowie, możecie czuć się bezpiecznie - zaktualizowaliśmy naszą wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy - w tym umiejętności używania defibrylatora AED, który przypomniamy, na wszelki wypadek, znajduje się na II piętrze, przy wejściu do pokoju nauczycielskiego.

     • Z wizytą w Muzeum Ziemi

      We wtorek 20.12. klasa 1b wybrała się z wizytą do Muzeum Ziemi. Uczniowie skorzystali z możliwości zwiedzania części Muzeum, w której mieli możliwość wzbogacenia i ugruntowania swojej wiedzy dotyczącej miejsca Ziemi w Układzie Słonecznym, przeszłości geologicznej naszej planety oraz roli minerałów i bursztynu w życiu człowieka. Klasa wzięła także udział w lekcji muzealnej poświęconej ewolucji gatunków oraz mającej na celu zapoznanie ich ze współczesnymi poglądami na systematykę organizmów żywych.

     • Kolejny etap olimpiady

      Mamy przyjemność poinformować, że uczniowie naszej szkoły, tworzący projekt Świadomi prawa przeszli do kolejnego etapu Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Przed uczniami stoją nowe wyzwania i ekscytująca przygoda, którą jest realizacja własnego projektu społecznego. Jeśli ukończą swój projekt w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, otrzymają tytuły finalistów oraz międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez PMI ATP.

     • Jasełka

      W ubiegły czwartek świąteczne spotkanie nauczycieli uświetniły jasełka w wykonaniu podopiecznych p. Małgorzaty Korzeniewskiej. Bardzo dziękujemy za te mądre słowa i magiczne chwile.

     • Debata pokazowa

      Niedługo finał debat klas pierwszych. Z tej okazji 2D i 2B postanowiły pomoc mniej doświadczonym kolegom i przeprowadzić modelową debatę. Dzisiejszy temat to: Czy Unia Europejska ma prawo ingerować w wymiar sprawiedliwości w państwach członkowskich. Mamy nadzieję, że finaliści tegorocznych debat sienkiewiczowskich uznają inicjatywę za przydatną.

     • Olimpiada Zwolnieni z Teorii

      Data publikacji: 2022-12-12

      Kinga Podgórska i Małgorzata Góra - dwie uczennice z klasy 3D utworzyły projekt społeczny pt. ,,Świadomi prawa w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Głównym celem ich projektu jest szerzenie wiedzy o prawie wśród młodzieży oraz budowanie świadomości prawnej. Dziewczyny pokazują również praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy w życiu codziennym.W ramach projektu zorganizowały w wielu klasach naszej szkoły warsztaty, ale zapraszają również do wzięcia udziału w innych warsztatach i spotkaniach online poza szkołą!Więcej szczegółów znajdziecie na Instagramie projektu: swiadomi_prawaGratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

     • Zebrania z rodzicami

      Data publikacji: 2022-12-10

      W najbliższą środę, tj. 14 grudnia 2022 r. od godziny 17:00 zapraszamy rodziców na zebrania klasowe, po którym ok. godziny 17:30 rozpocznie się dzień otwarty. Szczegółowy harmonogram zostanie wywieszony na terenie szkoły. Jest to ostatnie spotkanie przed wystawieniem ocen śródrocznych.

     • Mikołajki w szkole

      "Szkoła to niezły kabaret" - taki wspólny tytuł mają dwie miniatury, które uczniowie XII LO mogli zobaczyć podczas mikołajkowego poranka. Przedstawienia przygotowała grupa uczniów z klasy 4A pod opieką p. Sylwii Orłowskiej. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście.

     • IVD w Gdańsku

      IVD w dn.30.11-2.12 wzięła udział w projekcie - Gdańsk z historią w tle.

      Pierwszego dnia zaczęliśmy od Stoczni Gdańskiej i oczywiście Europejskiego Centrum Solidarności, wieczorem wizyta w Teatrze Szekspirowskim - Jak książka zrodziła teatr?. W drugim dniu przenieśliśmy się do " złotego wieku" Gdańska - Ratusz i Dwór Artusa, nie zabrakło też największej świątyni gotyckiej - Bazyliki Mariackiej, a po południu wzrok nasz syciliśmy widokiem morza w Sopocie.

     • Kolejna akcja Wolontariuszy

      W dniach 25 i 26 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności. Koordynatorami zbiórki w Auchan przy ul. Jubilerskiej byli nasi absolwenci Kinga i Adam. W akcji uczestniczyło szesnastu wolontariuszy z klas 1d, 3a i 4b, którzy razem z uczniami szkoły podstawowej zebrali ponad 530kg. Najwspanialszym wolontariuszem został Jacek, który pomagał w zbiórce 15 z 24 zaplanowanych godzin.

     • Debata: klasa 1E vs. Klasa 1D

      W kolejnej debacie zmierzyły się Propozycja z klasy 1E oraz Opozycja z klasy 1D. Temat brzmiał "Czy zwierzęta powinny być wykorzystywane w badaniach naukowych?". Głosami komisji, czyli klas 2C i 2D wygrała Opozycja. W finale zwycięska klasa 1D poprowadzi dyskusję z klasą 1C. Przed samym finałem debat - niespodzianka, klasa 2D przeprowadzi jeszcze jedną, pokazową debatę z klasą 2B. Tym razem sędziować będą klasy III.

     • 3c w Łodzi

      21 listopada klasa 3c odwiedziła Orientarium znajdujące się w łódzkim ZOO.

      Podczas zajęć edukacyjnych mieliśmy okazję zobaczyć słonie indyjskie korzystające z największego w Europie wybiegu, przejść przez podwodny 26 metrowy tunel podziwiając przepływające nad naszymi głowami rekiny i płaszczki, obejrzeć trening medyczny podczas karmienia orangutana i wysłuchać wielu ciekawostek na temat życia zwierząt i opieki nad nimi.

     • SZKOLNA NOC FILMOWA

      Prawda, dobro, piękno – w świecie wartości

      Pod takim tytułem odbyła się w naszym Liceum, w dniach 18.11.2022/19.11.2022 r. od godz. 20.00 do godz. 6.00, Szkolna Noc Filmowa. Młodzież wraz z trójką nauczycieli obejrzeli filmy: Jabłka Adama - reż. A. T. Jensen, Życie jest piękne - reż. R. Benigni, Parasite - reż. Joon-ho Bong oraz fragment Matrixa - reż. rodzeństwo Wachowskich. Projekcje poprzedzone były miniwykładami, które przygotowały i wygłosiły uczennice klasy 2a. W czasie przerw rozmawiano o filmach, grano w brydża i zajadano się przekąskami oraz pizzą, na którą dofinansowanie uzyskaliśmy dzięki uprzejmości Pani Dyrektor.

     • Szkolny wolontariat informuje

      18.11 zakończył się organizowany przez szkolny wolontariat konkurs międzyklasowego zbierania zakrętek. W wyniku mobilizacji naszych uczniów udało się zebrać łącznie ponad 54 kilogramy zakrętek, co pomogło w zapełnieniu postawionego przed szkołą serca.

      Klasa najbardziej zaangażowana w akcje, która przyniosła łącznie prawie 20 kg zakrętek, to 1 A. Serdecznie gratulujemy jej zwycięstwa w konkursie i dziękujemy za tak wielką dedykację!

     • 82 rocznica zamknięcia getta

      16 listopada 2022 odbyły się główne obchody rocznicy zamknięcia getta warszawskiego. Wydarzenie to miało miejsce 82 lata temu, w nocy z 15 na 16 listopada 1940 roku i było integralną częścią antysemickiej polityki Trzeciej Rzeszy. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12:00 na dziedzińcu XII LO im. Henryka Sienkiewicza, a w jej czasie pod pomnikiem getta zapłonęły znicze upamiętniające wydarzenie. Na uroczystości szkołę reprezentowała p. Dyrektor Elżbieta Wysmołek. Zdjęcia umieszczone za zgodą fotografa, p. Roberta Wilczyńskiego oraz dzięki uprzejmości Muzeum Getta Warszawskiego.

     • Akcja zakrętka

      Zakończył się międzyklasowy konkurs zbierania zakrętek. Przez 3 dni (16-18 listopada) każda klasa przynosiła uzbierane przez siebie zakrętki, które następnie były ważone przez szkolne koło wolontariatu - organizatora akcji.

      Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami był to również konkurs, a klasa, która uzbierała najwięcej zakrętek zdobędzie specjalną nagrodę od naszego samorządu. Wyniki konkursu niebawem. ale już teraz widać, że dzięki Wam udało się zapełnić pojemnik na zakrętki tak zwane "zakrętkowe serce", znajdujący się przed szkołą.

     • Bezpłatny Generator Zdjęć

      Data publikacji: 2022-11-17

      Bezpłatny Generator Zdjęć do legitymacji szkolnych znajduje się pod adresem: https://photoaid.com/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej . Umożliwia on wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartfona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wyakdruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do legitymacji szkolnej. Znajduje się tam również instrukcja.

     • Debata nr 2

      Kolejna debata za nami. Dzisiaj w szranki przeciwko klasie 1A (Propozycja), stanęła 1C (Opozycja). Tematem było zagadnienie A.I., a rozważania dotyczyły pytania "Czy dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji może zagrażać człowiekowi?". Po burzliwej debacie i mnóstwie pytań od publiczności, stosunkiem głosów 240:405 wygrała klasa 1C, która tym samym wchodzi do finału. Gratulujemy!

     • Zebrania z rodzicami

      W środę, 9 czerwca 2022 r. o godz. 17:00 oraz 17.30 (UWAGA! zebranie dla klasy Id odbędzie o godzinie 19.00 a konsultacje w terminie uzgodnionym z wychowawcą klasy) zapraszamy na zebrania wychowawców klas z rodzicami. Dzień Otwarty rozpocznie się po zakończeniu spotkań klasowych. Szczegółowy harmonogram będzie dostępny na korytarzach.

     • Pierwsza debata klas I

      W pierwszej tegorocznej debacie, wzięły udział klasy 1B (Propozycja) oraz 1E (Opozycja). Pytanie brzmiało "Czy dla dobra Państwa marihuana powinna zostać zalegalizowana?". W dzisiejszym starciu różnicą 108 punktów wygrała Opozycja. Gratulujemy klasie 1E

     • Trójmiasto - wycieczka

      To już jest koniec… październikowych wyjazdów. Klasa 4C wybrała się na swoją ostatnią, kilkudniową wycieczkę. Tym razem za cel swojej podróży obrali Trójmiasto. Udało nam się zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności oraz Muzeum II Wojny Światowej. Przeszliśmy się gdańską starówką, na której mogliśmy sprawdzić się w roli przewodników, opowiadając o licznych zabytkach tego miasta. Jak przystało jednak na klasę biologiczno-chemiczną po przyjęciu dużej dawki humanistycznej wiedzy, aby przywrócić „przyrodniczy stan” naszych mózgów, udaliśmy się na zajęcia z krojenia śledzia do Gdyńskiego Akwarium. Pozwoliły nam one poznać w praktyce anatomię ryby. Wybraliśmy się także na wieczorny spacer po Sopocie.

     • 27.10.2022 - Święto Szkoły

      Jak co roku, 27 października, w rocznicę sprowadzenia do Polski prochów Henryka Sienkiewicza, nasze liceum obchodzi swoje święto. Z tej okazji w Bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, odbyła się uroczysta msza św. Po jej zakończeniu, delegacja przedstawicieli naszego liceum złożyła kwiaty na grobie naszego patrona w podziemiach Archikatedry.

     • Pokazowa debata klas III

      Kolejną tradycją naszej szkoły są debaty klas pierwszych. Aby jednak najmłodsi uczniowie wdrożyli się w zasady ich prowadzenia, niezbędne jest podpatrywanie starszych. Dzisiejsza, pokazowa debata, na temat "Czy Polska powinna wspierać militarnie Ukrainę?" była starciem finalistów sprzed 2 lat - klasy 3b i 3d. Sędziowali ubiegłoroczni finaliści z klas II. Ostatnie zdjęcie to zwycięzcy - klasa 3b i wspomagajacy ich kolega. Do zobaczenia na pierwszych debatach już na początku listopada

     • Berlin i Poczdam 2022

      Cytat 'Ich bin ein Berliner' był na ustach wszystkich uczestników ostatniej z naszych jesiennych wycieczek Pod opieką p. Małgosi Stroińskiej-Staudt zwiedziliśmy cały Berlin i Poczdam, a na koniec wygrzewaliśmy się pod palmami w Tropical Islands

     • Jesienna wycieczka do Paryża

      Za cel kolejnego jesiennego wyjazdu obraliśmy tym razem Paryż. Uczestnicy wycieczki wywodzili się w różnych klas, co sprzyjało szerokiej integracji. Udało nam się odwiedzić wszystkie najważniejsze zabytki stolicy Francji. Byliśmy nawet gośćmi Ambasady Polski w Paryżu, gdzie mogliśmy zwiedzać m.in. gabinet gen. Sikorskiego. Odwiedziliśmy również Marię Antoninę w Wersalu i Myszkę Miki w EuroDisneylandzie. Dziękujemy p. Beacie Szeloch za organizację tej niezapomnianej wycieczki.

     • Wyjazd integracyjny: Białka Tatrzańska

      Tradycją naszej szkoły są również wyjazdy integracyjne dla klas I. Za cel podróży obieramy zawsze Białkę Tatrzańską, po drodze zahaczając o zamek w Wiśniczu, kopalnię soli w Bochni i Kraków. W tym roku jechaliśmy w dwóch turach, a góry powitały nas już śniegiem, ale także słońcem. Aura sprzyjała wędrówkom i integracji, więc wyjazd oficjalnie uznajemy za bardzo udany.

     • Akcje szkolnego koła wolontariatu

      Jak co roku, nasze szkolne koło wolontariatu działa prężnie. W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna odsłona Akcji Ciacho. Wolontariat z 12. LO otrzymał również podziękowania od Fundacji "Świat na Tak" z którą współpracujemy już od dłuższego czasu. Tym razem zorganizowaliśmy zbiórkę przyborów szkolnych. Dziękujęmy za Wasze zaangażowanie w obie akcje.

     • Rocznica 17 września

      Delegacja Liceum uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających akt agresji Rosji sowieckiej na nasz Kraj dnia 17 września 1939 roku. Uroczystości zorganizowane, przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, zarówno przez NSZZ „Solidarność” i Władze Państwowe miały wymiar nie tylko patriotyczny, ale były okazją do oddania czci i hołdu Rodakom pomordowanym na Wschodzie.

     • Sprzątanie świata 2022

      Podobnie jak w latach ubiegłych, również w 2022, w dniach 16-18 września Urząd Dzielnicy Wola zorganizował akcję "Sprzątanie świata". Nasze Liceum po raz kolejny wzięło w niej udział. W ostatni piątek klasa IID podjęła się zadania posprzątania okolic szkoły.

     • Deklaracje maturalne 2023

      Data publikacji: 2022-09-14

      W zakładce MATURA znajdują się aktualne informacje o egzaminie maturalnym przeprowadzanym w roku szkolnym 2022/2023 oraz składaniu deklaracji maturalnych. Tegoroczni maturzyści i absolwenci składają deklaracje maturalne w formie elektronicznej poprzez stronę internetową https://wyniki.edu.pl (po zalogowaniu się) oraz wydrukowaną z systemu i podpisaną wersję papierową w sekretariacie szkoły.

     • Ślubowanie klas I i otrzęsiny, Wola Okrzejska

      Tradycją naszej szkoły są ślubowania uczniów klas pierwszych w Woli Okrzejskiej, miejscu narodzin Patrona liceum - Henryka Sienkiewicza. W dniu 9 września 2022 roku już po raz 30 zawitaliśmy w gościnne progi Muzeum Henryka Sienkiewicza oraz Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Tam młodzież klas pierwszych złożyła uroczyste ślubowanie na ręce dyrektora liceum, pani Elżbiety Wysmołek. Uroczystość uświetniła obecność Pani Magdaleny Mitury, dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz Pani Iwony Chudek, dyrektora zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Woli Okrzejskiej. Świadkami uroczystości byli również: pan Janusz Piróg, wicedyrektor liceum, wychowawcy klas pierwszych, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego, a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W trakcie uroczystości wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali z r

     • Bufet szkolny

      Data publikacji:2022-08-26

      Miło nam poinformować, że od 5 września 2022 r. rozpocznie pracę nowy bufet szkolny. Na stronie internetowej https://szwajcarka.net/ znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje dotyczące organizacji żywienia w szkole (w tym jadłospis na dany miesiąc, informator żywieniowy oraz link do rejestracji w systemie StartEdu). Pod linkiem dla całej społeczności szkolnej: https://szwajcarka.net/lo-sienkiewicz/ będzie możliwość uzyskania wszelkich informacji odnośnie cen i rejestracji, a także zobaczenia aktualnego jadłospisu.

     • Rekrutacja uzupełniająca

      Data publikacji: 2022-07-25

      Kandydaci zakwalifikowani dostarczają do 27 lipca 2022 r. godz. 15:00 oryginały świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz kwestionariusz osobowy z 2 fotografiami. Listy przyjętych i nieprzyjętych zostaną wywieszone w szkole 28 lipca 2022 r. o godz. 14:00.

     • Sienkiewiczowski Festiwal Gier Umysłowych

      W dniach 20-23 czerwca odbył się Sienkiewiczowski Festiwal Gier Umysłowych. Mieliśmy okazję porozmawiać ze znamienitymi zawodnikami, wziąć udział w warsztatach i przede wszystkim zmierzyć się w czterech turniejach: Scrabble, GO, szachowym "ręka - głowa" oraz brydża sportowego. Zwycięzcom gratulujemy wyników, a wszystkim uczestnikom niezależnie od zajętych lokat dziękujemy za wspólnie spędzone na myśleniu (i zabawie jednocześnie) godziny!

     • Wolontariat na wycieczce

      Najaktywniejsi wolontariusze naszego liceum wzięli udział w wycieczce w ramach podziękowania za tegoroczne działania. Spędziliśmy czas w Wawrze przy ognisku i świetnie wypoczęliśmy. Serdecznie dziękujemy za tak duże zaangażowanie w bezinteresowną pomoc w tym roku szkolnym i liczymy na równie wiele akcji wolontariatu w przyszłości.

     • Zbieramy nakrętki

      W dniu 21 czerwca szkolny wolontariat przekazał na rzecz Żoliborskiego Stowarzyszenia "Dom Rodzina Człowiek" uzbierane przez społeczność szkolną oraz okolicznych mieszkańców nakrętki. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

     • Laureaci i Finaliści

      28 maja 2022 r. odbył się etap centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Uczennica klasy IIIdG Katarzyna Zdończyk uzyskała tytuł laureata, tym samym zapewniła sobie indeks Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Gratulacje dla Kasi!

      Miło nam poinformować także o sukcesie ucznia klasy IIIdG Adriana Dąbrowskiego, który został finalistą etapu centralnego konkursu „Senat Rzeczypospolitej Polskiej – jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej”. Wielkie brawa i gratulacje!

     • Warsztaty z astronomii

      Data publikacji: 2022-06-08

      W piątek 3 czerwca 2022 r. klasa 1a udała się do Szkoły Podstawowej nr 386 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, pod opieką nauczycieli fizyki i informatyki na warsztaty z astronomii. Uczniowie zapoznali się z budową teleskopu, a następnie przystąpili do składania prowizorycznego teleskopu z materiałów ogólnodostępnych w sklepach budowlanych i optycznych. W ramach zajęć zwiedzili planetarium oraz obserwowali bezpiecznie Słońce poprzez profesjonalne teleskopy. Wszyscy wrócili zadowoleni, choć zmęczeni dużą ilością pracy i doznanych wrażeń.

     • Zebrania z rodzicami

      Data publikacji: 2022-05-31

      W środę, 1 czerwca 2022 r. o godz. 17:00 (UWAGA! zebranie dla klas Ia i Ic odbędzie się 31.05. o godz. 17, zaś klasy IIIc w terminie uzgodnionym z wychowawcą klasy) zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym zebrania wychowawców klas z rodzicami, które odbędzie się w formie stacjonarnej. Dzień Otwarty rozpocznie się po zakończeniu spotkań klasowych. Szczegółowy harmonogram został przesłany przez wiadomości Librus. Podczas zebrań zostaną Państwo zapoznani z propozycją ocen rocznych oraz ewentualnymi zagrożeniami uczniów ocenami niedostatecznymi i nagannymi.

     • Zakończenie III edycji projektu edukacyjnego STEM PW

      Data publikacji: 28.04.2022

      Na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzono zwycięzców naukowych zmagań. Po trudach trzyetapowej realizacji, laureaci wszechstronnego konkursu, obejmującego nauki ścisłe (matematykę, fizykę i informatykę), uzyskali wstęp na wszystkie kierunki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz Wydziału Elektrycznego, bez uczestniczenia w procesie rekrutacji, niezależnie od klas w szkołach ponadpodstawowych, do których uczęszczają. W projekcie uczestniczyło łącznie 501 uczniów reprezentujących 47 szkół m. in. z Warszawy, Radomia, Trójmiasta, Mińska Mazowieckiego, Siedlec, Mielca i Lublina. Niestety naszym uczniom nie udało się dojść do ścisłego finału, ale liczymy na udział w kolejnej edycji konkursu.

     • DZIEŃ OTWARTY LICEUM

      Data publikacji: 20.04.2022

      Spotkanie informacyjne dla kandydatów - absolwentów szkół podstawowych i ich rodziców odbędzie się w formie on-line, a nie stacjonarnie, jak wcześniej przewidywaliśmy. Termin Dnia Otwartego nie ulega zmianie, czyli środa, 27 kwietnia 2022 r. o godz. 18. Udostępniamy link do spotkania: https://tiny.pl/98255. Serdecznie przepraszamy za zmianę niezależną od nas.

   • Święta tuż tuż...!

  • SREBRNA SZKOŁA
   2022

  • EKO Z TWOJĄ WOLĄ

  • Godziny dzwonków

   Piątek 31.03.2023
  • Dziennik elektroniczny Synergia LIBRUS
  • Partnerzy

   • Miasto Stołeczne Warszawa
   • Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawa
   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Mazowieckie Kuratorium Oświaty
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
   • Biuro Edukacji
   • Centralna Komisja Egzaminacyjna
   • Biuletyn Informacji Publicznej
  • Kontakt

   • XII Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie
   • ul. Sienna 53, 00-820 Warszawa 00-820 Warszawa Poland
   • (22) 620 82 60, (22) 620 47 74
   • (22) 620 47 74
   • sekretariat.lo12@eduwarszawa.pl
 • Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line